Informacje dnia

Rusza akcja społeczna „czysta przestrzeń-wspólna sprawa”

Jedna z maszyn, która będzie pracowała w miastach podczas akcji, fot. Karcher (2)

Firma Kärcher rusza z nietypową akcją społeczną. W trzy tygodnie planuje odwiedzić trzy miasta – Kołobrzeg, Warszawę i Kraków.

W każdym z wyżej wymienionych miast odbędzie się m.in. wielkie sprzątanie popularnej wśród mieszkańców przestrzeni oraz akcja edukacyjna na temat ekologii i wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Projekt realizowany jest pod hasłem „czysta przestrzeń-wspólna sprawa”.

Akcja obejmie sprzątanie popularnych deptaków w Kołobrzegu, Warszawie i Krakowie. Będzie ona połączona z akcją edukacyjną m.in. na temat wpływu zanieczyszczeń na zdrowie mieszkańców miast. Projekt o nazwie „czysta przestrzeń – wspólna sprawa” to pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ekologiczno – prozdrowotnym polskiego oddziału firmy Kärcher.

Realizując ten projekt chcemy pokazać mieszkańcom miast, ale także turystom, jak bardzo czystość popularnych deptaków, skwerów czy parków, w których każdego dnia wypoczywamy, spacerujemy, bawimy się, zależy od nas samych, od naszej codziennej postawy i zachowania w tych miejscach. Jednocześnie zależy nam na tym, aby każdy mieszkaniec i każdy turysta zrozumiał, jak wiele wysiłku wymaga codzienne dbanie o miasto, a także, jak ważna w tym procesie jest rola każdego z nas i całej wspólnoty. Realizując projekt będziemy chcieli namówić społeczność lokalną do bardziej odpowiedzialnego zachowania i większej troski o wspólne dobro„. – powiedziała Magdalena Kwoka, specjalista ds. mediów, badań i analizy rynku firmy Kärcher.

Projekt realizowany będzie od września do października br.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora