Informacje dnia

Rumuński park handlowy został otwarty, obiekt jest w 100% skomercjalizowany

Retail park_Scallier_Rosiorii de Vede

W Rumunii uruchomiony został pierwszy park handlowy. Jest to obiekt o powierzchni 6 200 mkw. (GLA), w którym swoje mają uznane rumuńskie i międzynarodowe marki.

Aktualnie w Rumunii trwa budowa dwóch kolejnych obiektów. Jeden z nich, park handlowy w Focsani o powierzchni 5 000 mkw. (GLA), zostanie otwarty w połowie listopada bieżącego roku. W przypadku tego projektu blisko 90% powierzchni znalazło już swoich najemców.
Wśród najemców otwartego już parku handlowego znajdują się między innymi: sklep sportowy Martes, Sinsay, KiK, Jysk, Pepco czy Flanco, a także restauracje Vibe i City Doner. Park handlowy w Rosiori jest w 100% wynajęty.
Park handlowy w Rosiorii de Vede jest certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM. Za certyfikację nieruchomości odpowiada międzynarodowa firma Gleeds.

„Parki handlowe w Rumunii niezmiennie cieszą się dużym powodzeniem ze strony lokalnych oraz międzynarodowych najemców. Wiąże się to między innymi ze wzrostem siły nabywczej rumuńskich obywateli, a także z nowoczesnych powierzchni handlowych w małych i średnich rumuńskich miastach. Wypełniamy tę lukę realizując nasze obiekty w lokalizacjach, w których z jednej strony brakuje na przykład oferty uznanych marek modowych, a z drugiej w bezpośrednim sąsiedztwie naszych nieruchomości są obecni duzi operatorzy, którzy oferują bogaty asortyment spożywczy. W ten sposób tworzymy tradycyjnie handlowe lokalizacje. Dostępna w nich oferta wzajemnie się uzupełnia i w pełni pokrywa zapotrzebowania lokalnych społeczności, a zważywszy na efekt pierwszeństwa na danych lokalnych rynkach budujemy znaczące przewagi konkurencyjne” – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający firmy Scallier odpowiadający za rozwój firmy w Rumunii. “Jednym słowem: obiekty handlowe, które przygotowujemy, działać będą z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych w ich powstanie stron: dla najemców, klientów, instytucji finansowych oraz dla naszych inwestorów, którym jesteśmy wdzięczni za powierzenie nam swoich środków i umożliwienie realizacji nieruchomości na rozwijającym się rumuńskim rynku” – podkreśla Wojciech Jurga.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora