Informacje dnia

Rozwój OFF Piotrkowska Center w Łodzi

fern
Pomimo niepewności, jaką wprowadza na rynek nieruchomości obecna sytuacja, plany rozwoju przestrzeni OFF Piotrkowska Center w Łodzi nabierają rumieńców. OPG Property Professionals, firma zarządzająca projektem, otrzymała już pozwolenie na budowę nowego budynku Fern.

Fern będzie pięciopiętrowym, supernowoczesnym budynkiem biurowym klasy A+ z silnie zaakcentowaną funkcją handlowo-usługową na dolnych kondygnacjach. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 8 045 metrów kwadratowych zaoferuje 7 624 mkw. powierzchni najmu, podzielonej na biura oraz lokale użytkowe.
Budynek, który wypełni pierzeję ulicy Piotrkowskiej, wyróżni na mapie Łodzi publicznie dostępny dach, na który wyniesiona zostanie działająca tu obecnie strefa relaksu, a także niestandardowa, bo wysoka aż na 3 kondygnacje brama prowadzącą w głąb terenu dawnej fabryki Franciszka Ramischa. Wzdłuż utworzonego w ten sposób pasażu handlowego znajdzie się miejsce na kolejne sklepy, butiki i restauracje. Projekt przygotowała pracownia NOW Biuro Architektoniczne z siedzibą na „OFFie”.

– Budynek Fern wraz z parkingiem wielopoziomowym to kolejny krok w sukcesywnie prowadzonej rewitalizacji przestrzeni, realizowanej w oparciu o placemaking i budowanie wartości miejsca, konsekwentną strategię komercjalizacji oraz minimalizację ryzyka inwestycyjnego po stronie właściciela terenu. Wierzymy w ogromny potencjał ulicy Piotrkowskiej, a nasze analizy rynku potwierdzają ten optymizm. Żadna firma lub marka, która poważnie myśli o Łodzi, nie może przejść obok najpopularniejszego adresu w mieście obojętnie – podsumowuje Michał Styś, CEO OPG Property Professionals i pomysłodawca projektu OFF Piotrkowska Center.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora