Z życia spółek

Rozpoczęcie budowy SKYSAWA

Rozpoczęcie budowy SKYSAWA_01
Dnia 26 czerwca br. odbyło się przekazanie placu budowy SKYSAWA – flagowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości powstającej przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie.

Symbolicznego wbicia pierwszej łopaty dokonali przedstawiciele inwestora – Polskiego Holdingu Nieruchomości oraz generalnego wykonawcy – firmy PORR.

To ważny moment nie tylko dla Polskiego Holdingu Nieruchomości, ale także dla Śródmieścia Warszawy. To tu przy Świętokrzyskiej 36 powstanie jeden z najatrakcyjniejszych punktów na mapie nieruchomości komercyjnych w Polsce. SKYSAWA to doskonała lokalizacja, wysokiej jakości przestrzeń i liczne udogodnienia. To także jedna z nielicznych inwestycji w stolicy, która będzie mogła pochwalić się bezpośrednim połączeniem z metrem – mówi Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Generalnym wykonawcą SKYSAWA zostało konsorcjum składające się z trzech spółek: PORR, TKT Engineering i ELIN. Zgodnie z harmonogramem budowa potrwa 36 miesięcy – budynek A o powierzchni około 11.500 metrów kw. ma być gotowy w drugim kwartale 2021 r., zaś zakończenie budowy budynku B – wieży liczącej 155 m wysokości zaplanowano na drugi kwartał 2022 r.