Informacje dnia

Rewitalizacja w przestrzeni miejskiej ważna dla wielu deweloperów

dekada porównanie 1Rewitalizacja jest kompleksowym procesem, który polega na przywróceniu do życia zaniedbanych i zapomnianych nieruchomości. To właśnie one wyróżniają się na tle innych, nowoczesnych nieruchomości niepowtarzalnym klimatem i ciekawą historią.

To z kolei przyciąga kupujących, którzy poszukują na rynku czegoś unikalnego. W parze za zwiększonym zainteresowaniem ze strony kupujących, idzie również zainteresowanie deweloperów.
Ponadto deweloperzy często podejmują się rewitalizacji obiektów, które zlokalizowane są w atrakcyjnej części miasta. Doskonałym przykładem jest Osiedle Dekada w Warszawie.
„Jednym z powodów, dla których wybraliśmy warszawskie Boernerowo pod budowę Osiedla Dekada, była niezwykle interesująca historia tego rejonu. Planując realizację nowej inwestycji w tego typu lokalizacji, kluczowe jest zwrócenie uwagi na jej bogactwo historyczne oraz kulturowe. Jest to świetna okazja na wykorzystanie potencjału miejsca i jednocześnie przeprowadzenie spójnych działań rewitalizacyjnych – tak jak było w przypadku naszego projektu. To działania trudne, ze względu na renowację dawnej zabudowy, ale tym bardziej wartościowe. Wykonujemy je z poszanowaniem dla historii, natomiast elementy nowoczesne traktujemy jako jej płynne uzupełnienie. Rewitalizowane miejsca posiadają duszę dawnych czasów, dzięki czemu wzbogacają architekturę danego miejsca” – tłumaczy Bohdan Szułczyński, wiceprezes zarządu Profbud.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora