rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Rewitalizacja Fabryki Perun w Warszawie – jest nowy projekt inwestycji

2_Fabryka Perun_narożnik od GrochowskiejRewitalizacja Fabryki Perun w Warszawie odbędzie się z nowym projektem inwestycyjnym.

W odpowiedzi na wytyczne Mazowieckiego Konserwatora Zabytków oraz postulaty zgłaszane przez społeczność warszawskiego Kamionka, architekci z pracowni WWAA przygotowali nową odsłonę inwestycji Fabryki Perun w stolicy. Zabytkowe hale będą jeszcze lepiej wyeksponowane. Koncepcja projektu  została powtórnie przemyślana pod kątem potrzeb przyszłych i okolicznych mieszkańców. Wypracowane zostały także szczegóły dotyczące inwestycji towarzyszącej – atrakcyjnego, zielonego skweru pomiędzy ulicą Grochowską a Błoniami Elekcyjnymi.

Od początku prac projektowych nad Fabryką Perun konsultujemy się ze służbami konserwatorskimi. Obecnie dysponujemy formalnymi zaleceniami ze strony Urzędu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, które odnoszą się do układu urbanistycznego i kluczowych rozwiązań architektonicznych. W aktualnym projekcie uwzględniliśmy też postulaty strony społecznej dotyczące np. liczby miejsc parkingowych i charakteru lokali usługowych – obecnie w większym stopniu nastawionych na zaspokojenie potrzeb lokalnej społeczności” – mówi Maciej Wandzel, współinwestor Fabryki Perun.

Kolejne spotkanie z inwestorem i twórcami projektu Fabryki Perun odbędzie się 10 stycznia 2023 roku o godz. 17 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe.