rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Remontują zabytkową kamienicę Casa Solare we Wrocławiu

Casa Solare wizualizacja

Casa Solare wizualizacja

Zabytkowa XIX wieczna kamienica Casa Solare przy zbiegu ulic Skwierzyńskiej i Zaporoskiej doczekała się inwestora. Obecnie trwają tam prace remontowe. Sprzedaż mieszkań już ruszyła.Inwestor oferuje 19 apartamentów oraz lokale handlowo – usługowe na parterze. W ramach prac odnawiana jest fasada budynku, wymieniono instalacje a na klatce schodowej pojawiła się winda.

Klienci mają do wyboru  19 jasnych, wysokich , dwu- i trzypokojowych mieszkań w kamienicy. Wysokość kondygnacji, zależnie od piętra, wynosi od 2,80 do 3,60 m. Mieszkania wyposażone są w drewniane, termoizolacyjne okna, kamienne parapety, videodomofon, gniazda telewizyjne i internetowe oraz wszelkie udogodnienia, zapewniające w tych XIX-wiecznych wnętrzach współczesny, wysoki standard. Ciekawostką jest penthouse na najwyższej kondygnacji budynku, z widokiem na wieżowiec Sky Tower.

Kamienica Casa Solare została w 1899 roku wieku wybudowana jako inwestycja kupca Jacoba Manasse. Zlecił on  projekt rezydencji  cenionemu architektowi Wilhelmowi Hellerowi. Ten zaprojektował okazały budynek z symetrycznymi skrzydłami i zdobną fasadą w stylu neogotyku północnego. Była ona  wizytówką dla właściciela kamienicy i wszystkich jej mieszkańców. Parter budynku przeznaczono  pod usługi, na wyższych kondygnacjach zamieszkali dobrze sytuowani mieszczanie: kupcy, prawnicy, urzędnicy miejscy, inżynierowie oraz doktorzy medycyny.

Obecnie inwestorem przebudowy kamienicy jest wrocławski deweloper AB Andrzej Balcer. Wrocław to miasto o jednej z największych liczb przedwojennych kamienic w Polsce. Szacuje się, że jest ich w tym mieście około 3000.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora