Gospodarka

Rekordy na rynku biurowym w Polsce – podpisanych zostało 858 umów

Na polskim rynku biurowym padają rekordy. We wrześniu 2021 w nowoczesnych obiektach biurowych wynajętych zostało ponad 246 tys. metrów kw powierzchni.

Jak podają eksperci REDD, w sumie podpisano 848 umów. Jak wynika z danych firmy REDD, jest to absolutny rekord na rynku biurowym w Polsce od początku pandemii COVID-19. Wrzesień jest póki co rekordowo dobrym miesiącem dla sektora biurowego w tym roku.

Według naszych danych, wrzesień 2021 stał się rekordowym miesiącem na rynku biurowym pod względem liczby podpisanych umów najmu. W sumie zarejestrowaliśmy 858 transakcji najmu – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD. Dla porównania, w sierpniu 2021 podpisanych zostało 285 umów najmu.

REDD1

Warto podkreślić, że pod względem liczby zarejestrowanych umów najmu na rynku biurowym, wrzesień jest bezwzględnie rekordowym miesiącem od początku pandemii COVID-19.  Mówiąc o łącznej powierzchni biurowej, która została wynajęta od początku września 2021, to wynosi ona – 246,782 m2 – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

REDD2

Źródło: REDD.