rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Prologis kupuje więcej gruntów pod nieruchomości inwestycyjne w Czechach

2022_01-pld-linkedin_deal-osterdek_eng
Powstający Prologis Park Prague-Ostredek symbolizuje wszystko, za co Prologis ceni inwestycje komercyjne. 

Teraz Prologis przenosi potencjał parku na kolejny poziom. Firma kupuje więcej gruntów po drugiej stronie autostrady. Dodanie obszaru o powierzchni 7,15 ha z potencjalną powierzchnią zabudowy wynoszącą 27 000 metrów kwadratowych zwiększy całkowitą powierzchnię parku do 196 000 metrów kw. Dzięki tej inwestycji Prologis będzie mógł znacznie zwiększyć obecne możliwości Prologis Park Prague-Ostredek.
W zakupie gruntów pośredniczyła firma 108 AGENCY. Całe przedsięwzięcie zostało zakończone sukcesem po wynajęciu części budynku DC1 przez firmę Zeppelin CZ, dystrybutora części zamiennych do maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych marki Caterpillar. Dostosowanie powierzchni logistycznej do potrzeb firmy zajmie połowę budynku DC1.

„Dzięki większej powierzchni, Prologis Park Prague-Ostredek może stać się wkrótce jedną z kluczowych lokalizacji logistycznych w Czechach. Jesteśmy dumni, że pierwszym klientem, który w pełni skorzysta z możliwości parku jest Zeppelin CZ. Perspektywa współpracy z kolejnymi najemcami zapowiada się równie ekscytująco”- powiedział Michal Vrba, Vice President, Head of Project Management w Prologis na Czechy i Słowację.