Informacje dnia

Prologis kupił grunt i rusza z kolejną inwestycją pod Pragą

prologis_park_prague_d1_ostredek

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, nabył grunt o powierzchni 2,4 ha na cieszącym się dużym zainteresowaniem praskim rynku nieruchomości logistycznych.

Nowy park, Prologis Park Prague D1 Ostredek, powstanie na terenie położonym przy autostradzie D1, głównej arterii komunikacyjnej w Czechach. Aktualnie w portfolio Prologis znajdują się już trzy parki logistyczne zlokalizowane przy autostradzie D1, o łącznej powierzchni 238 000 metrów kwadratowych, które są w 99 procentach wynajęte.

Budowa pierwszego magazynu o powierzchni ok. 10 000 metrów kwadratowych w ramach Prologis Park Prague D1 Ostredek rozpocznie się w połowie 2019 roku. W nowym budynku wdrożone zostaną ponadstandardowe rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju – między innymi oświetlenie LED, ogrzewanie ciepłej wody panelami słonecznymi w pomieszczeniach biurowych, zdalny odczyt mediów mediów (smart metering) dostępny online, grubszą izolację termiczną i dachową oraz zwiększony współczynnik przeładunkowy do jednego doku na 370 metrów kwadratowych. Budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie Very Good.