Informacje dnia

Projektowanie biur wczoraj, dziś i jutro – wystawa w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury zaprasza na organizowaną wraz z partnerami z branży nieruchomości – BNP Paribas Real Estate Poland, Colliers International, Cushman & Wakefield, Knight Frank i Savills – wystawę plenerową „Zza biurka na hamak” pokazującą jak zmieniło się myślenie o projektowaniu biur i przestrzeni coworkingowych w ostatnich latach.

Celem wystawy jest pokazanie, jak na przestrzeni lat zmienił się sposób myślenia o przestrzeni do pracy. Kiedyś priorytetem dla architektów przestrzeni komercyjnych były minimalizacja kosztów i szukanie sposobów na jak największą intensyfikację pracy. Teraz najważniejszym elementem w procesie projektowania staje się człowiek i jego potrzeby. Nowe miejsca pracy mają być więc jednocześnie przestrzenią do współpracy, relaksu i wzajemnej inspiracji.

Dostrzegamy, że coraz większe znaczenie dla pracowników ma przestrzeń w jakiej pracują. Coraz mniej osób zainteresowanych jest pracą przy wydzielonym biurku, praktycznie bez kontaktu ze współpracownikami. Poprzez wystawę mamy nadzieję pokazać, że obecny model projektowania przestrzeni biurowej bierze pod uwagę ich potrzeby i zmienia się tak, by pracowało i funkcjonowało im się jak najlepiej

Grzegorz Kaczorowski, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury to miejsce dyskusji o rozwoju gospodarczym miasta, architekturze i nowoczesnym projektowaniu przestrzeni miejskiej. Wystawa dostępna jest na placu przed Pawilonem na Pasażu Wiecha 4, od 23 października do 18 grudnia 2020 r.

mat.pras.

nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora