Informacje dnia

Prestiżowe inwestycje biurowe w Warszawie – nowe wizytówki stolicy

warszawa
Stolica obfituje w nowoczesne inwestycje o charakterze biurowym. Co roku w Warszawie powstają biurowce, które zachwycają coraz to bardziej nowoczesnymi, proekologicznymi i designerskimi rozwiązaniami.

Warszawski rynek biurowy powiększa się corocznie o nowe powierzchnie na wynajem i sprzedaż. Pomimo dużego nasycenia rynku inwestycjami o charakterze biurowym, popyt nie słabnie. Inwestorzy oddają do użytku kolejne projekty biurowe, których komercjalizacja kończy się czasem jeszcze zanim budynek zostanie oddany do użytku.
Kilka inwestycji biurowych w Warszawie stanowi prawdziwą wizytówkę nie tylko dla miasta, ale ogólnie stolicy kraju.

EQ2 (EQlibrium), Wola
Na warszawskiej Woli powstaje nowoczesna inwestycja, która usytuowana jest u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Juliana Konstantego Ordona. Inwestycja jest obecnie w budowie, która zaczęła się stosunkowo niedawno, w październiku br. Zakończenie budowy nowoczesnego biurowca planowane jest na marzec 2021 roku. Inwestorem jest Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
Nowoczesny biurowiec EQ2 będzie liczył 8 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje podziemne. Powierzchnia całkowita obiektu będzie wynosić 4306 metrów kw., natomiast powierzchnia biurowa zajmie 2826 metrów kw.
EQlibrium powstaje w pobliżu ścisłego centrum Warszawy, dzięki czemu najemcy będą mogli w komfortowy i szybki sposób skorzystać z infrastruktury otoczenia. W pobliżu powstającego obecnie biurowca znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, restauracje, klub fitness oraz miejsca wypoczynku, co stanowi zaletę tej dzielnicy miasta.
Okoliczna zieleń zagości we wnętrzach biurowca, wprowadzając klimat sprzyjający relaksowi i umilającemu pracę.
Deweloper wspiera proekologiczne rozwiązania. Rozumiejąc, jak istotna jest rola pszczół w ekosystemie, zamierza wspierać ich ochronę poprzez stworzenie na dachu biurowca EQ2 przestrzeni dla tych małych owadów.

The Tides, Śródmieście
The Tides to wyjątkowy kompleks biurowo-apartamentowy, który pojawił się na mapie Warszawy. Na inwestycję składa się ponad 13 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, oraz 10 ekskluzywnych apartamentów. Architektem odpowiedzialnym za wygląd nowoczesnego kompleksu jest wybitny polski architekt prof. Stefan Kuryłowicz.
Niespotykana, niebanalna bryła budynku przyciąga wzrok od pierwszego momentu.
Bardzo dużym atutem inwestycji jest jego centralna lokalizacja na skrzyżowaniu trasy mostu Poniatowskiego i Wisłostrady. Dzięki takiemu położeniu dojazd do The Tides jest szybki zarówno dzięki komunikacji miejskiej oraz pobliskiej stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Do biurowca The Tides można dostać się nawet… łodzią – kompleks będzie bowiem dysponował własną przystanią na Wiśle.
Na co mogą liczyć najemcy tego luksusowego kompleksu biurowo-apartamentowego?
Poza dobrą lokalizacją oraz niepowtarzalną architekturą, The Tides przyciąga licznymi udogodnieniami, takimi jak luksusowe restauracje dostępne dla użytkowników kompleksu, siłownia oraz dwupoziomowy fitness klub. Na terenie biurowca znajdować się będzie również gabinet odnowy biologicznej.
The Tides to prestiżowy obiekt, do budowy którego użyto najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Budynek będzie ponadto posiadał inteligentny system zarządzania (BMS).
Wysoki na 22 metry kompleks zaoferuje w sumie 13 tys. metrów kw. użytkowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Na podziemnej kondygnacji znajdą się miejsca parkingowe dla 71 pojazdów. Na kondygnacji naziemnej stworzonych zostanie 16 miejsc parkingowych oraz 10 miejsc postojowych dla gości.
Biurowiec The Tides liczy w sumie 7 kondygnacji, przy czym wolne powierzchnie pozostały do wynajęcia już tylko na piętrach 4 i 5.
Lokale biurowe w The Tides zaoferują szereg udogodnień, takich jak: ściany działowe, kontrola dostępu do pomieszczeń, puszki podłogowe, łącza światłowodowe, podnoszone podłogi czy okablowanie techniczne.
Inwestorem tego nowoczesnego biurowca, który powstaje przy ul. Wioślarskiej 8 w Warszawie jest The Tides Property Group S.A. Sp. k.

Spectrum Tower, Śródmieście
Warszawski wieżowiec Spectrum Tower usytuowany jest przy ulicy Twardej 18, zaledwie kilkadziesiąt metrów od Ronda ONZ. Jego obecnym właścicielem jest Globalworth.
Biurowiec posiada 122 metry wysokości, oferuje 28 tys. metrów kw. powierzchni najmu oraz 314 miejsc parkingowych.
Najemcy budynku mają szerokie spectrum możliwości, np. dowolną aranżację wynajętej powierzchni biurowej oraz doskonałe połączenie komunikacyjne. Od wejścia do budynku czekają liczne udogodnienia i usługi, takie jak prysznice z szatniami, restauracje i kawiarnie. Przed budynkiem znajduje się stacja rowerów miejskich.
Najemcy maja do wyboru komfortowe i nowoczesne pomieszczenia biurowe o powierzchni od 150 metrów kw., przy czym mogą dowolnie je zaaranżować, według własnych potrzeb i preferencji.
Biurowiec Spectrum Tower, dzięki systemowi zarządzania budynkiem (BMS) oraz zaawansowanej kontroli dostępu, spełnia najbardziej wyśrubowane standardy techniczne. Budynek jest wyposażony w kable światłowodowe, 6 wind szybkobieżnych, 2 windy panoramiczne, 2 windy obsługujące poziom garażu, 1 windę towarową, przeciwpożarową. W całym budynku zainstalowana jest instalacja tryskaczowa, klimatyzacja, monitoring.
Obecni najemcy docenili już wysoki standard powierzchni biurowych – podwieszane sufity, sterowana klimatyzacja, opcja zainstalowania podwyższanych podłóg, osobne zasilanie gniazd elektrycznych i gniazd komputerowych (dystrybucja energii) i wiele innych.

Rondo 1, Śródmieście/Wola

Ten niezwykły biurowiec jest charakterystycznym punktem na biznesowej mapie stolicy.
Budynek mieści się w ścisłym centrum Warszawy przy zbiegu ulicy Świętokrzyskiej i alei Jana Pawła II. Biurowiec mieści się blisko Dworca Centralnego, II linii metra, linii autobusowych i tramwajowych, zapewnia także szybki dojazd na lotnisko Chopina.
Na kompleks biurowy składają się dwa budynki. Budynek A liczy 10 pięter, jego charakterystyczną cechą jest przyciągająca spojrzenie fasada wykonana z matowego i nieprzejrzystego szkła. Obiekt miesi się przy ul. Świętokrzyskiej.
Budynek B to 40.piętorwa, przeszklona wieża, która mieści się równolegle do Alei Jana Pawła II.
Wewnątrz kompleksu znajduje się 30 wind, zapewniających sprawną komunikację pomiędzy piętrami.
Na najemców czekają nowoczesne powierzchnie biurowe i usługowe, które mogą być aranżowane w dowolny sposób.
Powierzchnia całkowita kompleksu wynosi 103 tys. metrów kw. powierzchni, natomiast powierzchnia biurowa zajmuje 67 tys. metrów kw. Rondo 1 zapewnia ponadto 490 miejsc parkingowych.
Kompleks biurowo-usługowy Rondo 1 było pierwszym europejskim wieżowcem, któremu został przyznany certyfikat ekologiczny LEED® Gold w kategorii „Budynki istniejące”. Natomiast w 2016 roku Rondo 1 otrzymało najwyższy certyfikat ekologiczny – LEED® Platinum.

Warszawskie biurowce reprezentują wysoki, często nawet światowy poziom. Zachwycają architekturą, innowacyjnymi rozwiązaniami i nowoczesnymi przestrzeniami biurowymi, które najemcy mogą często dostosowywać dowolnie pod własne potrzeby. Nie dziwi więc fakt, że warszawskie biurowce przyciągają firmy z innych miast, które właśnie w stolicy poszukują atrakcyjnych lokalizacji dla swoich siedzib i oddziałów.

Magdalena Paluch
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora