Informacje dnia

Powstają nowe aparthotele, pojawia się szansa na komfortowy wypoczynek i… zysk


Na polskim rynku, pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej spowodowanej pandemią COVID-19, stale powstają nowe inwestycje hotelowe. Na uwagę zasługują hotele oferujące możliwość ulokowania własnego kapitału z opcją jego stałego pomnażania. Mowa o aparthotelach, dających możliwość zakupienia apartamentu hotelowego na własność.

Spis treści:
Własny apartament w hotelu dobrą lokatą kapitału?
Aparthotele nad morzem
Aparthotele w górach

Aparthotele zostały dobrze przyjęte na polskim rynku nieruchomości. Tego rodzaju hotele dają prywatnym inwestorom możliwość uzyskania stałego źródła przychodu. Co dla wielu osób istotne, zakupione pokoje hotelowe nie wymagają ze strony inwestora zbytniego udziału w nadzorowaniu wynajmu apartamentu. Zazwyczaj kwestią tą zajmuje się obsługa hotelu.

Własny apartament w hotelu dobrą lokatą kapitału?

Aparthotele powstają najczęściej w prestiżowych, turystycznych lokalizacjach. To nowoczesne obiekty oferujące wysokiej klasy pokoje hotelowe. Poza ofertą skierowaną do turystów, deweloperzy mają coś także dla prywatnych inwestorów. Dają im możliwość zakupienia pojedynczych apartamentów hotelowych, z wynajmu których inwestorzy Ci mogą czerpać długoletnie zyski. Z analiz ofert rynkowych wynika, że pojedynczy apartament w aparthotelu daje przychód w skali roku na poziomie około 6-7 procent.
Wielu prywatnych inwestorów jest zainteresowanych taką lokatą swojego kapitału. Muszą oni oczywiście posiadać wystarczające środki finansowe, aby zakupić apartament hotelowy, a ceny za m2 pokoju w aparthotelach są często wysokie. Co jednak istotne, inwestor nie musi doglądać stale swojego apartamentu. Zazwyczaj robi to za niego obsługa hotelu, która nie tylko zadba o porządek w apartamencie, a także poprowadzi terminarz wynajmu pokoju.
Zakup apartamentu hotelowego w aparthotelu może być dobrą inwestycją, o ile hotel będzie miał wystarczające obłożenie. Prywatny inwestor powinien zwrócić uwagę na lokalizację i szczegółowo przeanalizować ofertę aparthotelu, w który chce zainwestować swoje pieniądze.

Aparthotele nad morzem

– Solny Resort****, Kołobrzeg

Solny Resort**** jest nowoczesnym, 4 gwiazdkowym hotelem położonym w Uzdrowiskowej Strefie A w Kołobrzegu przy ul. A. Fredry 5. Docelowo hotel zaoferuje 150 komfortowych apartamentów wypoczynkowych  o powierzchniach od ok. 27 m2 do 33 m2 . Wszystkie pokoje zostaną wykończone w wysokim standardzie. Większość pokoi będzie ponadto posiadać balkon. Dodatkowo hotel Solny Resort**** będzie posiadał w swojej ofercie kilka dwupoziomowych apartamentów z prywatnymi tarasami.
Inwestycja Solny Resort**** będzie stanowiła integralną część obecnego Hotelu Solny w Kołobrzegu. Ponadto w hotelu Solny Resort**** goście będą mieli do swojej dyspozycji kryty basen. Na klientów biznesowych czekać będą dwupoziomowe sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem.
Właściciel aparthotelu przygotował interesującą ofertę inwestycyjną. Oferuje możliwość skorzystania z opcji najmu ze stałym czynszem  7% rocznie przy  30 dniach pobytu właścicielskiego. Drugą możliwością jest wykupienie apartamentu hotelowego na własność.
Ceny apartamentów hotelowych zaczynają się od 8950 netto zł/ m2.

hotel

– Anchoria, k/Gdyni

Anchoria to klimatyczny hotel usytuowany w odległości 400 m od kameralnej plaży w Mechelinkach koło Gdyni. Lokalizacja pośród pól i łąk, z dala miejskiego hałasu gwarantuje Gościom doskonały odpoczynek w ciszy i spokoju. Goście hotelu mogą również liczyć na aktywny wypoczynek, a wszystko to dzięki pobliskiej szkółce surfingowej, katesurfingowej czy windsurfingowej, gdzie amatorzy mogą podjąć naukę lub doskonalić nabyte już umiejętności.
Anchoria jest aparthotelem, który łączy funkcję mieszkaniową oraz usługową. Apartamenty na wynajem są w pełni wyposażone, co daje możliwość korzystania z nich jak z niezależnego mieszkania.
Aparthotel Anchoria oferuje 25 komfortowych i w pełni wyposażonych apartamentów dla 2 lub 4 osób. Do dyspozycji gości oddane są apartamenty typu Studio oraz apartamenty typu Studio Family. W każdym z apartamentów znajduje się taras lub ogród z meblami ogrodowymi, dzięki czemu goście mogą relaksować się na zewnątrz bez opuszczania terenu aparthotelu.

Aparthotele w górach

– Hotel Imperial*****, Zakopane

Hotel Imperial Zakopane będzie nowoczesnym, luksusowym hotelem, który połączy w jedność wyjątkową architekturę z wysokim standardem wyposażenia.  Hotel zapewni 130 apartamentów w unikalnym klimacie nawiązującym do górskiego stylu, o zróżnicowanej powierzchni od 22 do 34 m2.
Wiodącym inwestorem jest Artur Kozieja, twórca grupy Europlan, która jest holdingiem inwestycyjnym działającym od 15 lat na rynku w obszarze budownictwa biurowego i hotelowego.
Deweloper w ramach inwestycji planuje zakupić, przebudować i zmodernizować istniejący już w tym miejscu budynek hotelowy. Hotel Imperial Zakopane ma oddać do dyspozycji swoich gości basen wewnętrzny z jacuzzi oraz saunami, salę fitness z profesjonalnym wyposażeniem siłowni, restaurację, lobby bar, salę gier, salę konferencyjną oraz centrum odnowy i SPA.
Model biznesowy zakłada zakup indywidualnego lokalu z wydzieloną księgą wieczystą i podpisanie 20 – letniej umowy najmu z możliwością jej przedłużenia. Deweloper zakłada gwarantowany 7% zysk w skali roku, natomiast przy pobycie właścicielskim 6% stopę zwrotu. Po stronie właściciela apartamentu pozostanie zapłacenie podatku od nieruchomości oraz wykupienie ubezpieczenia dla apartamentu hotelowego.
5-gwiazdkowy Hotel Imperial Zakopane położony ma być w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Powstanie on w niewielkiej odległości od centrum Zakopanego i Krupówek, na głównym skrzyżowaniu dróg wiodących w stronę Morskiego Oka i kolei na Kasprowy Wierch, a także blisko wyciągów narciarskich Nosal SkiLift.

– Hotel & Resort Horizon, Szklarska Poręba

Hotel & Resort Horizon zlokalizowany jest w cichej okolicy z widokiem na malowniczą panoramę gór. Hotel przygotowany jest do standaryzacji dla 4 gwiazdek.
Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością zwrócą uwagę na fakt, że zaledwie 500 metrów od hotelu znajduje się stok narciarski. Hotel & Resort Horizon oferuje swoim gościom możliwość wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. W hotelu goście mogą skorzystać z takich udogodnień, jak: lobby bar, basen, SPA, strefa fitness, bawialnia oraz plac zabaw (6 000 m2 działki przeznaczono do zagospodarowania jako teren dla dzieci), ofertę biznesową.
Hotel & Resort Horizon zaoferuje swoim gościom 155 luksusowych, stylowo urządzonych apartamentów.
Właściciel Hotel & Resort Horizon przygotował dla prywatnych inwestorów ofertę zakupu apartamentu hotelowego na własność. W ramach umowy inwestor otrzyma do 30 dni w roku pobytu właścicielskiego, umowa podpisywana jest na okres 10 lat z możliwością przedłużenia na kolejnych 5 lat. Co istotne, każdy właściciel apartamentu hotelowego ma możliwość odzyskania podatku VAT z tytułu zakupu nieruchomości, również jako osoba fizyczna.
Przy zakupie apartamentu hotelowego inwestor otrzyma również dedykowane miejsce parkingowe, natomiast apartament zostanie wyposażony w wysokim standardzie.

Oferta rynkowa jest bogata. Aparthoteli stale przybywa, w związku z czym prywatni inwestorzy mogą wybierać spośród inwestycji zlokalizowanych nam morzem, jak i w górach. wybór lokalizacji zależy od indywidualnych preferencji danego inwestora.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora