rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Portfel nieruchomości inwestycyjnych CBRE Investment Management wzbogacony o powierzchni ponad 210 000 metrów kw.

Sławomir Jędrzejewski

CBRE Investment Management kupuje od European Logistics Investment (ELI) portfel nieruchomości komercyjnych, na który składa się sześć parków magazynowych.

Łączna powierzchnia parków wynosi ponad 210 000 metrów kw. W prestiżowej transakcji sprzedaży flagowych obiektów logistycznych ELI doradzały firmy JLL i Cushman & Wakefield.
Inwestor CBRE Investment Management kupił tzw. projekt Nexus, obejmujący sześć parków magazynowych w kluczowych lokalizacjach logistycznych Polski i Europy Środkowo-Wschodniej (Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy, Sosnowcu i Krakowie). Sprzedającemu – European Logistics Investment – ELI (należącemu do Madison International Realty, Redefine Properties i Griffin Real Estate) doradzali eksperci z JLL i Cushman & Wakefield.

 

Projekt Nexus to jak do tej pory najbardziej prestiżowy produkt inwestycyjny w tym roku. Tego rodzaju portfel magazynowy z wysokiej klasy najemcami to strategiczna inwestycja, która mogła zostać zrealizowana jedynie na bardzo wysokich stawkach. Wierzymy, że transakcje na obiektach prime’owych będą nadal stymulować inwestycyjny rynek magazynowy w Europie Środkowo-Wschodniej, a Polska – już dziś pełniąca na nim kluczową rolę ­stanie się jeszcze ważniejszą destynacją dla globalnego kapitału,

 

komentuje Sławomir Jędrzejewski, Head of Industrial Investment, Capital Markets, JLL.

 

W trakcie procesu sprzedaży Projektu Nexus koncentrowaliśmy się w dużym stopniu na globalnych trendach, które pozytywnie wpływają na rynek nieruchomości logistycznych w Polsce i przyczyniają się do świetnych warunków makroekonomicznych i najmu w naszym kraju. Olbrzymie zainteresowanie portfelem i bardzo dobra osiągnięta cena pokazują, że Polska jest postrzegana jako główny rynek europejski – kluczowy dla większości strategii dotyczących logistyki. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy osiągnąć ten wynik z naszym kluczowym klientem – firmą ELI,

 

mówi Paweł Partyka, Partner, Capital Markets, Cushman & Wakefield.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora