warto wiedzieć

Polska Grupa Uzdrowisk chwali się wynikami za 2015 rok

148_originalPolska Grupa Uzdrowisk (PGU), w skład której wchodzą Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowiska Kłodzkie w obszarze lecznictwa uzdrowiskowego spółka odnotowała o 5 mln zł wyższy zysk na poziomie EBITDA za cały 2015 r. w stosunku do poprzedniego roku. W efekcie spółki uzdrowiskowe, znajdujące się w portfelu KGHM I FIZAN, osiągnęły ponad dwudziestoprocentową marżę na poziomie EBITDA na koniec 2015 r.

Wyniki finansowe Polskiej Grupy Uzdrowisk są zgodne z naszymi prognozami. Łączny zysk za cały 2015 rok wzrósł o 5 mln zł w stosunku do 2014 r., natomiast sam wskaźnik przychodów ze sprzedaży pobytów dla klientów komercyjnych wzrósł do 33%. Nasze inwestycje w rozwój nowoczesnych ośrodków leczniczych i wypoczynkowych idą w parze z kierunkiem rozwoju branży uzdrowiskowej, a więc koncentracji na kuracjuszu, który oprócz poprawy sił witalnych, w efekcie zabiegów leczniczych, oczekuje dodatkowych animacji tj. wycieczek turystyczne, relaksu w kompleksach basenowych, zabiegów z zakresu wellness&spa, ćwiczeń z trenerem na siłowni lub zajęć fitness  – mówi Wojciech Krasoń, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

W 2015 r. z sukcesem zakończono też zaplanowane projekty z zakresu rozwoju infrastruktury i podnoszenia standardów w zdrojach PGU, począwszy od rozwoju uzdrowiskowej kuchni i oferty zabiegowej, nawiązaniu współpracy z kilkunastoma nowymi tour operatorami, aż po zaangażowanie się w cykliczne imprezy kulturalne i sportowe.

– Spółki uzdrowiskowe PGU zwiększyły bazę noclegową o 120 miejsc, a 300 miejsc noclegowych zyskało wyższy standard. W trakcie realizacji są kolejne trzy inwestycje, które powiększą bazę noclegową łącznie o 200 miejsc w Uzdrowisku Polanica i w Uzdrowisku Połczyn. Zmodernizowaliśmy restauracje uzdrowiskowe, zakupiliśmy liczny sprzęt leczniczy i rehabilitacyjny oraz ciągle poszerzamy ofertę SPA. Dobre wyniki roczne są też zasługą wymiany wiedzy i doświadczenia poprzez zaangażowanie i udział w kluczowych wydarzeniach branżowych, co zdecydowanie usprawnia obszar zarządzania projektami rozwojowymi, w tym poprzez przystępowanie do udziału w przetargach instytucjonalnych, czy implementacji produktów komercyjnych w obszarze rehabilitacji onkologicznej i leczeniu otyłości – dodaje Wojciech Krasoń.