Informacje dnia

PLK stawia na bezpieczeństwo – zwiększy je na 159 przejazdach

pociag'
159 warmińsko-mazurskich przejazdów kolejowo-drogowych ma stać się jeszcze bardziej bezpiecznych. Wszystko to z myślą głównie o kierowcach.

Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Zapewnią to nowe urządzenia zabezpieczenia, wymienione tory i odnowione jezdnie w ramach realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Krajowego Programu Kolejowego – donosi serwis Rynek Infrastruktury.

W sumie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują inwestycje na Warmii i Mazurach, które łącznie pochłoną kwotę rzędu ponad 1,5 mld zł.

Modernizacja 159 przejazdów na Warmii i Mazurach zdecydowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Podobne zmiany obejmują całą Polskę. Przebudowa skrzyżowań towarzyszy modernizacji sieci kolejowej i oznacza dla pasażerów kolei sprawniejsze, krótsze podróże, a dla kierowców i pieszych większy komfort przy bezpiecznym przejeżdżaniu i przechodzeniu przez tory” – mówi w wywiadzie dla portalu Rynek Infrastruktury Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora