rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Plac Europejski przy Warsaw Spire – testowali fontanny

Ghelamco_plac Europejski (4) Fontanny, kaskadowy strumień i jeziorko – to nowe elementy jakie powstały na Placu Europejskiej, nowej przestrzeni miejskiej w Warszawie – niedaleko ronda Daszyńskiego i biurowca Warsaw Spire.

Plac Europejski został zaprojektowany przez belgijskich architektów krajobrazu z pracowni Wirtz International Landscape Architects. Będzie to pierwszy w najnowszej historii Warszawy tak duży i spójnie zaprojektowany plac łączący funkcje publiczne i biznesowe, który dodatkowo przywróci mieszkańcom Warszawy niedostępny przez lata kwartał ulic.

U zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej powstało już okrągłe jeziorko z fontannami i podświetleniami, które dodatkowo zdobią wysokie drzewa. Z jeziorka wypływa ponad 120-metrowej długości kaskadowy strumień o dnie wyłożonym kamieniami, który przecina plac – aż do stóp wieżowca Warsaw Spire. Tam znajduje on swoje ujście przy nowoczesnej fontannie. Strumienie o różnej wielkości stworzą spektakl wodnych akrobacji. Dzięki podświetleniu przez wielobarwne reflektory staną się niesamowitym, wieczornym widowiskiem. Umiejscowienie fontanny na poziomie nawierzchni
da możliwość ochłody w upalne letnie dni.

Nowy miejski plac przyciągnie odwiedzających restauracjami, barami i kawiarniami. Dawny budynek magazynowy przy ul. Wroniej zajmie restauracja Stixx Bar&Grill. Pozostałe obiekty restauracyjne i kawiarnie znajdą na parterach budynków A i C Warsaw Spire, na całym czwartym piętrze w budynku wieżowym A oraz w wolnostojącym pawilonie restauracyjnym.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora