Informacje dnia

PKP S.A.: Zakończyła się kompleksowa przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Jabłoni Kościelnej

SONY DSC

Dobiegła końcowi kompleksowa przebudowa dworca kolejowego, który mieści się w Jabłoni Kościelnej.  

Dworzec w Jabłoni Kościelnej to już dwunasty obiekt PKP S.A., który w tym roku przeszedł modernizację.  Obiekt został przebudowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Renowacją objęta została elewacja, na której odtworzono detale architektoniczne. Wymienione zostały wszystkie instalacje wewnątrz obiektu, jak również pokrycie dachowe oraz stolarka okienna i drzwiowa.
Metamorfozę przeszło również wnętrze i otoczenie obiektu.
Koszt inwestycji wyniósł około 4 mln zł brutto.

– Jabłoń Kościelna to piąty zmodernizowany dworzec w województwie podlaskim otwarty dla podróżnych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. To niewielki obiekt, ale wierzę, że dzięki usprawnieniom wprowadzonym podczas inwestycji spełni on oczekiwania wszystkich podróżnych – mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

 

– Zabytkowy i historyczny dworzec kolejowy w Jabłoni Kościelnej wraca na tory, by cieszyć swoją poprawioną funkcjonalnością i zmodernizowanym wyglądem kolejnych podróżnych. Dzięki dużemu zaangażowaniu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko obiekty kolejowe, w tym takiej jak dzisiejszy, odzyskują swój dawny blask i ekologiczne, komfortowe i bezpieczne wracają do codziennego użytku – podkreśla Joanna Lech, dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych.