rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Pensjonaty i hotele na sprzedaż – jakie nieruchomości komercyjne oferuje obecnie rynek?

thought-catalog-164630-unsplash
Pensjonaty i hotele na sprzedaż mogą stanowić obecnie dobrą inwestycję. Jakie nieruchomości komercyjne ma obecnie do zaoferowania rynek? Przed podjęciem decyzji o zakupie hotelu czy pensjonatu, warto najpierw przemyśleć, czego my – jako inwestor – oczekujemy od obiektu komercyjnego.

Spis treści:
Sektor hotelowy wychodzi z pandemii
Nie działać pochopnie
Pensjonaty na sprzedaży
Hotele na sprzedaż

Sektor hotelowy wychodzi z pandemii
Obecnie, kiedy 2021 rok ma się ku końcowi, można zaobserwować jak sektor hotelowy poradził sobie z pandemią koronawirusa. Pomimo początkowemu, całkowitemu załamaniu w sektorze, obecnie sytuacja jest dużo lepsza. Polacy coraz chętniej spędzają urlopy w granicach kraju, a to przekłada się na wyższe zarobki hotelarzy. Pomimo faktu, że sektor hotelowy był jednym z tych, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa, to jednak zainteresowanie obiektami noclegowymi na sprzedaż w ostatnim czasie wzrosło. Za taką zmianą stoi fakt, że inwestorzy dostrzegli w sektorze hotelowym zarobkowy potencjał. Co więcej, na rynku dostępnych jest obecnie całkiem sporo hoteli i pensjonatów na sprzedaż, dzięki czego wachlarz wyboru jest naprawdę szeroki. Dodatkowo istnieje możliwość dużego zbicia ceny ofertowej, jeśli właścicielowi obiektu noclegowego należy na szybkiej jego sprzedaży.

Nie działać pochopnie

Zakup nieruchomości hotelowej powinien jednak zostać przez inwestora dobrze przemyślany. W pierwszej kolejności należy przeprowadzić badania rynku pod kątem zainteresowania ofertą noclegową w regionie. Warto także zastanowić się już na wstępie, czy chcemy zainwestować w przytulny pensjonat, czy może bardziej interesuje nas hotel z zapleczem konferencyjnym i gastronomicznym. Należy także określić budżet, jakim dysponujemy nie tylko na zakup nieruchomości komercyjnej, ale również jej utrzymanie w początkowym okresie działalności. Należy bowiem pamiętać, że obłożenie nieruchomości noclegowej może być początkowo niewystarczające, aby pokryć jej koszty eksploatacyjne i te związane z wypłatą wynagrodzeń pracownikom. Co więcej, ważne jest sprawdzenie stanu technicznego obiektu, ponieważ konieczny może się okazać remont, który wykluczy możliwość zarobku od pierwszych dni nabycia obiektu.

Pensjonaty na sprzedaży

Na rynku dostępnych jest obecnie całkiem sporo pensjonatów, wyróżniających się lokalizacją, standardem i powierzchnią. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty pensjonatów na sprzedaż, znajdujących się w bazie Grupy WGN.

– Pensjonat w Ustroniu: pensjonat w stylu góralskim, wybudowany w 1930 roku, oferuje komfortowe apartamenty na wynajem rozlokowane na trzech piętrach obiektu. Budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 415 metrów kw., położony jest na działce o powierzchni 2200 metrów kw. W latach 1990-2000 pensjonat został poddany gruntownej modernizacji. W Przyziemiu o powierzchni około 106 metrów kw. znajduje się bar oraz pomieszczenie z kominkiem. Cena ofertowa pensjonatu wynosi 2 500 000 złotych, co daje 6 024 złotych za metr kw. nieruchomości. Pensjonat nie wymaga żadnych nakładów finansowych na odświeżenie czy remont, co z pewnością stanowi jego dużą zaletę;

– Pensjonat w Zawierciu: ośrodek turystyczno-wypoczynkowy , który mieści się na zielonej działce o powierzchni około 8493 metrów kw. Ośrodek składa się z budynku agroturystycznego o powierzchni użytkowej 393,42 metrów kw., przylegającego do niego budynku dla gości w trakcie budowy o powierzchni użytkowej 1 847 metrów kw. oraz terenów rekreacyjno-wypoczynkowych. Obiekt ulokowany jest w spokojnej okolicy, w otoczeniu niskiej i zadbanej zabudowy. Dużym atutem pensjonatu jest zadbany ogród z oczkiem wodnym i miejscem do rodzinnego spędzania czasu przez hotelowych gości. Nieruchomość wypoczynkowa położona jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w bliskim sąsiedztwie Zamku Ogrodzieniec, będącego największą atrakcją turystyczną regionu. W okolicy znajdują się liczne tereny rekreacyjne, ścieżki spacerowe i rowerowe, czy tereny leśne świetne dla rodzinnego spędzania wolnego czasu. Inwestycja jest obecnie w stanie surowym zamkniętym i wymaga wykończenia. Cena ofertowa obiektu wynosi 2 690 000 złotych, co daje zaledwie 970 złotych za metr kw.;

– Pensjonat w Pobierowie: blisko turystycznej miejscowości Rewal. Atutem pensjonatu jest fakt, że jest on zlokalizowany jedynie 200m od plaży. Bliskość moża zapewnia wysoką rentowność obiektu. Powierzchnia użytkowa nieruchomości wypoczynkowej wynosi 1500 metrów kw. pensjonat jest posadowiony na działce o powierzchni 1448 metrów kw. Obiekt oferuje 24 pokoje z łazienkami, w sumie 77 miejsc noclegowych. W pensjonacie do dyspozycji gości znajduje się min. strefa SPA, baseny oraz restauracja. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 7 900 000 złotych, co daje 5 267 złotych za metr kw.

Hotele na sprzedaż

Poniżej prezentujemy przykładowe oferty hoteli na sprzedaż, znajdujących się w bazie Grupy WGN.

– Hotel w miejscowości Świeradów-Zdrój: na sprzedaż wystawiono prosperujący hotel liczący cztery kondygnacje. Obiekt ma 500 metrów kw. powierzchni. Hotel posadowiony jest na dwóch przylegających działkach o łącznej powierzchni 900 metrów kw. Na parterze budynku, poza pokojami gościnnymi, znajduje się przestronny taras o powierzchni około 200 metrów kw. Na pierwszym piętrze znajdują się pokoje trzy- i czteroosobowe z łazienkami. Natomiast na drugim piętrze mieści się komfortowy apartament o powierzchni 100 metrów kw. z 3 sypialniami, salonem, łazienkami i tarasem. Na terenie obiektu wynajmowana jest część pod restaurację .

Część gruntu wydzierżawiana jest pod sprzedaż ceramiki bolesławieckiej i rękodzieła, co stanowi dla właściciela obiektu dodatkowe przychody. W sąsiedztwie obiektu znajduje się mini pole golfowe. Cena ofertowa hotelu wynosi 4 000 000 złotych, co daje 8 000 złotych za metr kw.;

– Hotel w Jeleniej Górze: położony jest przy głównym deptaku starówki Jeleniej Góry. Hotel o powierzchni użytkowej wynoszącej 6884 metrów kw. położony jest na działce o powierzchni 6162 metrów kw. w Obiekcie znajduje się też piwnica o powierzchni 940 metrów kw. Na hotel składa się: 156 pokoi, 30 pokoi 3*** z łazienkami i tv, 49 miejsc noclegowych bez dostawek, 71 miejsc noclegowych z dostawkami, 126 pokoi pod wynajem, magazyny o pow. ponad 300 metrów kw., 10 garaży, strzeżony i monitorowany wewnętrzny parking na 36 samochodów, parking zewnętrzny na 11 samochodów, restauracja na 150 osób, trzy sale konferencyjne. Nieruchomość o dużym potencjale inwestycyjnym została wystawiona na sprzedaż za 8 900 000 złotych, co daje 1293 złotych za metr kw.;

– Hotel w Karpaczu: przedmiotem sprzedaży jest czterogwiazdkowy hotel Alpejski w Karpaczu wybudowany w tyrolskim klimacie. Hotel o powierzchni użytkowej 2145 m2netrów kw. położony jest na działce o powierzchni 12 100 metrów kw. w spokojnej dzielnicy miasta, co gwarantuje jego gościom pełen relaks i doskonały wypoczynek. Niepowtarzalny tyrolski klimat panuje w hotelowej restauracji, sali kominkowej i piano barze. Hotel znajduje się zaledwie 5 minut pieszo od centrum Karpacza. Na hotel składa się m.in.: restauracja, piano bar, sala kominkowa, basen, siłownia, strefa relaksu, gabinet SPA, klimatyzowana sala konferencyjna na 80 osób, 70 pokoi hotelowych, apartament o powierzchni 198 metrów kw., narciarnia z profesjonalnymi suszarkami, ogród z placem zabaw oraz taras. Hotel został wystawiony na sprzedaż za 24 900 000 złotych, co daje 9 651 złotych za metr kw. nieruchomości.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora