Informacje dnia

Park Sensoryczny wyrośnie we Wrocławiu

Park Sensoryczny_tutaj powstanie

Na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu powstanie Park Sensoryczny. Będzie to ogólnodostępne miejsce, z placem zabaw dostosowanym do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. 

Pomiędzy ulicą Traugutta a rzeką Oławą znajduje się działka, którą otaczają historyczne kamienice oraz budynki. Angel Poland Group, deweloper realizujący tuż obok swoją inwestycję, apartamentowiec Angel River, zagospodaruje również działkę sąsiednią przeznaczoną w planie miejscowym pod zieleń i ciągi piesze. Wybuduje i sfinansuje tutaj Park Sensoryczny.

Z perspektywy powstania Parku Sensorycznego cieszy się Grażyna Adamczyk-Arns, prezes zarządu Wrocławska Rewitalizacja: – Przedmieście Oławskie to wyjątkowe osiedle. Ma ciekawą historię, związanych z nim mieszkańców, a także wiele wartościowych miejsc oczekujących na wykorzystanie. Cenna jest każda inicjatywa, która pozytywnie wpływa na jakość życia na Przedmieściu Oławskim, a ten park niewątpliwie się do tego przyczyni – mówi.

Możliwość zaprojektowania tej części Wrocławia otrzymają studenci kierunków architektonicznych oraz Akademii Sztuk Pięknych. Wystarczy, że zgłoszą się na warsztaty w ramach VII Dolnośląskiego Festiwalu Architektury Miasto w Zieleni. CV oraz portfolio należy przesyłać do 16 października na adres dofa.rekrutacja@epr.co.uk Zajęcia odbędą się 21-27 października w apartamentowcu Wings (Wrocław, ul. Walońska 9).


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora