warto wiedzieć

Park Ostrobramska – osiedle Skanska z kompletem mieszkańców

Park Ostrobramska -inwestycja SkanskaZ końcem roku Skanska Residential Development Poland zamknęła sprzedaż na mieszczącym się na warszawskiej Pradze-Południe Parku Ostrobramska. Osiedle ma komplet mieszkańców. Zaprojektowane zostało w skandynawskim stylu. Na terenie inwestycji zastosowano szereg energooszczędnych rozwiązań.

Park Ostrobramska to premierowy projekt mieszkaniowy Skanska Residential Development Poland w Warszawie. Deweloper sprzedał w tej inwestycji prawie 500 lokali.

Do proekologicznych rozwiązań zastosowanych w inwestycji należą m.in. sensory ruchu na klatkach schodowych uruchamiające i wyłączające oświetlenie typu LED, centralne włączniki światła w wybranych lokalach, a także antyalergiczne farby, kleje i emulsje w oferowanym programie wykończeniowym, posiadające specjalne eko certyfikaty.

Na osiedlu zadbano także o akustykę w budynkach. W tym celu zastosowano cichobieżne windy, grubsze niż standardowe moduły ścienne, profile okienne z izolacją akustyczną i pogrubione szyby w mieszkaniach znajdujących się od strony ulicy.

Dodatkowo na parkingach do dyspozycji mieszkańców znajdują się ładowarki do samochodów elektrycznych.

Skanska realizuje obecnie kolejną  inwestycję mieszkaniową w stolicy. Chodzi o Osiedle Mickiewicza, mieszczące się na pograniczu Bielan i Żoliborza.To pierwsze osiedle w Polsce budowane zgodne z wytycznymi międzynarodowej certyfikacji BREEAM.