Informacje dnia

OSHEE wsparło strażaków walczących z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym

joshua-sortino-215039-unsplash
Po wielu dniach dramatycznej walki z największym pożarem w historii Biebrzańskiego Parku Narodowego, sytuację udało się opanować. Firma OSHEE dostarczyła napoje izotoniczne dla ponad 350 strażaków i innych osób, które wzięły udział w akcji ratowniczej.

Podczas gdy cały świat żył kolejnymi doniesieniami o pandemii koronawirusa, Polską wstrząsnęła wiadomość o wielkim pożarze na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ogień objął tysiące hektarów najcenniejszych przyrodniczo terenów naszego kraju. Do gaszenia pożaru wyruszyły setki ratowników z wielu województw. W akcji gaśniczej wzięło udział 38 zastępów Straży Pożarnej, ponad 350 strażaków, 50 żołnierzy WOT, leśnicy, policja, Straż Graniczna i okoliczni mieszkańcy. W geście solidarności, firma OSHEE postanowiła dostarczyć im napoje izotoniczne.

Kwestia ochrony środowiska naturalnego jest szczególnie bliska koncernowi, gdyż jedną z jego flagowych marek jest woda mineralna Kinga Pienińska. Źródło Kingi znajduje się na terenie innego parku narodowego- Pienińskiego.

Ten straszliwy pożar został wywołany przez działanie człowieka. Dlatego tak ważne jest aby szerzyć świadomość wagi ochrony środowiska naturalnego w trosce o zdrowie obecnego i przyszłych pokoleń.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora