Architektura i design

Olivia Star odkrywa plan wnętrz tarasu widokowego 130 metrów nad ziemią

10419jb_color
Poznajemy szczegóły tego, co czekać będzie na gości 32 piętra Olivii Star, najwyższego budynku w Polsce Północnej. Zaprezentowana koncepcja potwierdza, że już w połowie lipca na wysokości blisko 130 metrów nad ziemią otwarte zostanie wyjątkowe wnętrze, a już dziś operator przestrzeni zapowiada, że w kolejnych miesiącach na odwiedzających czekać będą wydarzenia, które dodatkowo podkreślą atrakcyjność miejsca.

Na gości czekać będzie zupełnie nowa, niczym nieograniczona perspektywa patrzenia na gdańską metropolię w ujęciu 360 stopni. Z tej wysokości można dostrzec największe trójmiejskie atrakcje, wśród których są sopockie molo, orłowskie klify czy stadion Energa Arena Gdańsk ale przy sprzyjającej widoczności dostrzec można także Półwysep Helski.

Olivia Star to wyjątkowy budynek. Wielu mieszkańców Trójmiasta dotychczas miało okazję podziwiać go jedynie z poziomu przechodnia albo mijało go jadąc samochodem czy „skmką”. Obecnie tworzymy wnętrza, do których zapraszamy mieszkańców i turystów. Chcemy dać im możliwość spojrzenia na otaczający ich świat z nieco innej, podniebnej perspektywy.- mówi Rafał Marcyniuk, Członek Zarządu Olivia Star Top. Jednak tym, co ma stworzyć z tarasu widokowego miejsce atrakcyjne dla każdego nie jest tylko zachwycający widok – dodaje.

Taras widokowy to jedynie część 32 piętra. Na jego pozostałej powierzchni organizator zamierza stworzyć miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych, biznesowych, rodzinnych, a wszystko to w niebanalnych wnętrzach autorstwa architektki Anny Branickiej i zespołu projektowego Olivia Business Centre: Design Anatomy.