komentarze, opinie, gospodarka

Oferty na wyłączność w biurach WGN perełkami na rynku nieruchomości inwestycyjnych

Łozowicka.M
Oferty na wyłączność w biurach WGN są perełkami na rynku nieruchomości inwestycyjnych. Kupujący mogą wybierać nieruchomości z różnych segmentów rynku. Doświadczenie agentów pracujących pod szyldem Wielkiej Giełdy Nieruchomości od 1991 roku przekłada się obecnie na szeroki i bardzo zróżnicowany wachlarz ofert na terenie całego kraju.

Spis treści:
Historia WGN
Atrakcyjne nieruchomości inwestycyjne na wyciągnięcie ręki
Biurowce na sprzedaż z perspektywami na rozwój
Hotele na sprzedaż jako dobra lokata kapitału
Historyczne pałace i dworki, w których drzemie uśpiony potencjał
Nieruchomości komercyjne z rynku wtórnego kryją duży potencjał inwestycyjny

Historia WGN

WGN jest największym polskim koncernem obrotu nieruchomościami, który działa na rynku od 1991 roku. Założycielem WGN jest Leszek Michniak – wrocławski absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, architekt, licencjonowany pośrednik obrotu nieruchomościami, analityk rynku, doradca ds. nieruchomości i inwestycji.
Na Wielką Giełdę Nieruchomości składa się około 100 Oddziałów, w ramach których pracuje ponad 650 doświadczonych agentów, analityków, rzeczoznawców, prawników oraz doradców ds. nieruchomości, inwestycji, finansów i przedsięwzięć deweloperskich.

Jak zaznacza Leszek Michniak, Grupa WGN od początku swojego istnienia postawiła na profesjonalizm, zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa transakcji, a także wszechstronną oraz kompleksową obsługę klientów.

Atrakcyjne nieruchomości inwestycyjne na wyciągnięcie ręki

Z uwagi na dużą liczbę Oddziałów a także aktywność ich pracowników, Grupa WGN może obecnie pochwalić się bogatą ofertą nieruchomości na sprzedaż i wynajem. Wiele z tych obiektów to prawdziwe rynkowe perełki, kryjące w sobie duży potencjał inwestycyjny. Poniżej prezentowane są przykładowe oferty z bazy WGN.

Biurowce na sprzedaż z perspektywami na rozwój

Nieruchomości komercyjne stale rozwijają się na polskim rynku nieruchomości. Pomimo trudnej sytuacji na rynku, przybywa powierzchni biurowych na wynajem oraz na sprzedaż. Najemcom coraz bardziej zależy na dobrym standardzie i nowoczesnych udogodnieniach.
Obecnie na rynku znajduje się sporo ciekawych propozycji biurowców na sprzedaż. Poddając starsze obiekty modernizacji, lub doposażając i odświeżając nowsze budynki, można na powrót przyciągnąć do ich wnętrz najemców.

Dla przykładu, WGN Głogów pośredniczy w sprzedaży biurowca w Środzie Śląskiej o powierzchni 2352 m2. Nieruchomość położona jest w strefie śródmiejskiej, w kwadracie zamkniętym m.in. ulicami Plac Wolności, Kilińskiego i Placem Solnym. Dużą zaletą obiektu jest niewielka odległość od Rynku, która wynosi zaledwie około 50 metrów. W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca znajduje się budynek przedszkola, hotelu, budynki mieszkalne i mieszkalno-użytkowe. W niewielkiej odległości znajdują się liczne placówki handlowe, a także budynki użyteczności publicznej. Obiekt przeznaczony jest pod działalność biurową, usługową i mieszkalną. Nieruchomość znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej. Biurowiec został wystawiony na sprzedaż za 1 607 000 złotych, co daje kwotę rzędu 683 złotych za metr kwadratowy.

WGN Leszno posiada w swojej ofercie ciekawą nieruchomość biurową z dużymi możliwościami adaptacyjnymi. Obiekt położony jest w strefie przemysłowej Gostyń-Czachorowo. Mieści się ona na działce o powierzchni 2201 m2.
Biurowiec w Gostyniu został wybudowany z najwyższej jakości materiałów, zaopatrzony w energię elektryczną, prąd, wodę, gaz oraz światłowód. Obiekt został ponadto wyposażony w klimatyzację sterowaną w każdym pomieszczeniu, co stanowi dodatkową zaletę. Powierzchnia użytkowa biurowca wynosi 1530 m2 i dzieli się na piwnicę , parter, oraz dwa piętra. Obiekt, poza funkcją biurową, może sprawdzić się jako klinika medycyny estetycznej, centrum okulistyczne, szkoła językowa, centrum logistyczne itp. Ze względu na swoją dogodną lokalizację, nieruchomość ta posiada duży potencjał. Obiekt został wystawiony na sprzedaż za 2 420 000 złotych, co daje kwotę rzędu 1 582 złotych za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż.

Hotele na sprzedaż jako dobra lokata kapitału

Hotele, które również przeszły zmagania z pandemią koronawirusa oraz jej następstwami, obecnie mocno odnawiają swoją pozycję na rynku. Z uwagi na to, że na Ukrainie toczy się wojna, koronawirus dalej czai się w tle, a w większych miastach trzeba stać w długich kolejkach po paszport, wielu Polaków decyduje się na spędzenie wakacji w kraju. To dobry znak dla sektora hotelowego, który notuje od ubiegłego roku dużą liczbę zapytań o oferty noclegowe.

WGN Zgorzelec posiada w swojej ofercie bardzo atrakcyjną nieruchomość inwestycyjną – były hotel Pod Orłem w Zgorzelcu, który zlokalizowany jest przy głównej ulicy Warszawskiej i Dąbrowskiego. Hotel położony jest w centralnej, historycznej części miasta na działce narożnikowej. Obiekt hotelowy w 1965 roku został dobudowany do istniejącej już kamiennicy, jako nowy modernistyczny pięciokondygnacyjny budynek hotelowy z wysuniętą jednokondygnacyjną restauracją. Na dzień dzisiejszy nieruchomość jest w trakcie modernizacji, która ma na celu podwyższyć jej standard do obiektu 4-gwiazdkowego. Do atutów obiektu hotelowego należy zaliczyć lokalizację w centrum Zgorzelca, a także bliskość granicy z Niemcami. Przez miasto przebiega międzynarodowa trasa E-40, która umożliwia połączenie z siecią autostrad niemieckich, oraz połączenie z autostradą A4. Zgorzelec to także trasa nr 352 prowadząca do Pragi. Lokalizacja sprzyja turystom podróżującym własnym samochodem, a także wycieczkom autokarowym.

Hotel został wystawiony na sprzedaż za 14 000 000 złotych, co daje 9 415 złotych za metr kwadratowy obiektu.

Historyczne pałace i dworki, w których drzemie uśpiony potencjał

Pałace, dwory i zamki to wspaniałe, historyczne nieruchomości, w których drzemie ogromny potencjał inwestycyjny. Są przeznaczone raczej dla doświadczonych inwestorów, którzy potrafią oszacować wartość renowacji obiektu a także przygotować odpowiedni biznesplan, który pozwoli na relatywnie szybki zwrot z inwestycji.

WGN Bolesławiec posiada w swojej ofercie atrakcyjny pałac na sprzedaż, który zlokalizowany jest przy głównej drodze łączącej centrum miasta Jelenia Góra z uzdrowiskiem Cieplice, przez które można dojechać do Szklarskiej Poręby, Jakuszyc czy Karpacza. Doskonała lokalizacja niewątpliwie stanowi duży atut tej nieruchomości. Pałac może zostać przeznaczony na cele hotelowe, biurowe, mieszkaniowe, jako dom seniora itp. Na tyłach pałacu znajduje się jedyne w regionie pole golfowe, stanowiące dodatkową atrakcję oraz możliwe źródło większych przychodów.

Pałac został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku, jest wpisany do rejestru zabytków. Jest to obiekt czterokondygnacyjny, w całości podpiwniczony. Obiekt o powierzchni 995 m² posadowiony jest na działce o powierzchni 11248 m². Pałac został wystawiony na sprzedaż za 3 499 000 złotych, co daje 3 517 złotych za metr kwadratowy.

Nieruchomości komercyjne z rynku wtórnego kryją duży potencjał inwestycyjny

Wiele nieruchomości inwestycyjnych, czy to zabytkowych, czy zupełnie nowych przeznaczonych do odsprzedaży, posiada spory potencjał, który może zaowocować lukratywnymi przychodami. Wiele zależy od tego, jaki pomysł na adaptację obiektu będzie miał jego przyszły właściciel. Istotne jest podążanie za rynkowymi trendami, aby odrestaurowana nieruchomość komercyjna się w nie wpisywała.
WGN posiada szeroki wachlarz nieruchomości komercyjnych, w których drzemie duży potencjał. Inwestorzy mają więc możliwość wybrania takiego obiektu, który będzie najlepiej spełniał ich oczekiwania oraz odpowiadał ich indywidualnym preferencjom inwestycyjnym.

Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl