Architektura i design

Nowoczesne hotele – wyjście poza schemat aranżacji sposobem na wyróżnienie

Ibis Styles Budapest Center, mat. pras. Tremend_1
Estetyczny i poprawny projekt już nie wystarczy, aby sprostać oczekiwaniom coraz bardziej świadomych gości. Dziś liczy się pomysł, odwaga i zabawa formą. Do takich wniosków doszli eksperci Biura Projektowego Tremend.

Właściciele hoteli, aby wyróżnić się i zaznaczyć swoją obecność na rynku, coraz częściej decydują się na współpracę z uznanymi architektami. Dzięki temu powstaje wiele miejsc, które zaskakują kreatywnymi rozwiązaniami i nieszablonowym podejściem do aranżacji.

Obecnie porzucamy unifikację w projektowaniu, staramy się szukać coraz to nowych rozwiązań i inspiracji. Czerpiemy je przede wszystkim z podróży, ale także sztuki i piękna natury. Często bodźcem do powstania interesującej przestrzeni jest także detal – bardzo lubimy wykorzystywać w aranżacjach przedmioty z duszą – nadgryzione zębem czasu i odpowiednio zakonserwowane. Są zupełnym przeciwieństwem dodatków z sieciówek – sprawiają, że wnętrze zyskuje niepowtarzalny klimat” – podsumowuje Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.