rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nowoczesna inwestycja komercyjna nad brzegiem Brdy – Nowy Port w Bydgoszczy

Nowy_Port_1
Nowoczesna inwestycja komercyjna powstaje nad brzegiem Brdy – Nowy Port w Bydgoszczy.

Projekt Nowy Port w Bydgoszczy to inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w 2021 roku. Nieruchomość inwestycyjne obejmuje teren po dawnej fabryce narzędzi Befana, zlokalizowanej w centrum miasta.
AZD Deweloper podjął się rewitalizacji kwartału ulic w bezpośrednim sąsiedztwie Brdy, zaledwie kilkaset metrów od Starego Miasta. Ma tu powstać kompleks składający się z budynków mieszkalnych i usługowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Lafarge w Polsce, lider w zakresie zrównoważonych materiałów budowlanych, zaproponował innowacyjne rozwiązania, które przyczynią się do przyspieszenia prac i ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a także podniesienia efektywności energetycznej podczas eksploatacji budynków.

Rewitalizacja terenów miejskich z zachowaniem zabytkowej fabryki wymaga utrzymania równowagi między urbanizacją a środowiskiem naturalnym. Dlatego Lafarge zaproponowało inwestorowi produkty ograniczające emisję dwutlenku węgla, poddające się recyklingowi i przyczyniające się do zwiększenia efektywności energetycznej – mówi Marcin Orzechowski z Lafarge Polska.  – Naszym celem jest łączenie potrzeb urbanistycznych z zachowaniem zielonej tkanki miejskiej – dodaje Orzechowski.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora