Informacje dnia

Nowi członkowie zespołu kancelarii Hogan Lovells

Marek Grodek i Bartosz Clemenz
Kancelaria Hogan Lovells zyskała dwóch nowych członków zespołu. Są nimi Marek Grodek oraz Bartosz Clemenz.

Adwokat Marek Grodek pokieruje zespołem prawa nieruchomościowego w kancelarii Hogan Lovells. Jest to jeden z najbardziej uznanych prawników na rynku nieruchomości w Polsce. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze nieruchomościowym. Specjalizuje się przede wszystkim w projektach dotyczących nieruchomości komercyjnych oraz w ich finansowaniu.

Marek Grodek doskonale wpisuje się w profil działalności globalnego zespołu nieruchomościowego Hogan Lovells. Jako uznany na rynku specjalista będzie odpowiedzialny za rozwój praktyki nieruchomościowej warszawskiego biura Hogan Lovells. Ogromne doświadczenie Marka w zakresie transakcji transgranicznych na rynku nieruchomości będzie dodatkowym atutem dla Hogan Lovells w przypadku projektów przeprowadzanych w Europie przez inwestorów amerykańskich” – powiedział David Gibbons, Partner kierujący Globalną Praktyką Korporacyjną w Hogan Lovells.

Do zespołu nieruchomościowego Hogan Lovells dołączył również radca prawny Bartosz Clemenz (Counsel), adwokat Stanu Nowy Jork. Posiada on ponad 18-letnie doświadczenie w reprezentowaniu i doradzaniu głównym inwestorom w zakresie strukturyzacji projektów akwizycyjnych, deweloperskich i infrastrukturalnych. Bartosz Clemenz był czołowym prawnikiem w kilkudziesięciu dużych transakcjach dotyczących nieruchomości komercyjnych, w tym dużych akwizycjach nieruchomości i projektach deweloperskich w sektorze biurowym, magazynowym, handlowym i mieszkaniowym. Reprezentuje międzynarodowych klientów w nabywaniu sieci hipermarketów i supermarketów.