rynek nieruchomości na wynajem

Nowe centrum dystrybucyjne pojawi się w Prologis Park Chorzów

Prologis Park Chorzów

RTL Polska Sp. z o.o. jest firmą działającą w branży logistycznej. Specjalizuje się ona w obsłudze klientów z branży odzieżowej.

Spółka zdecydowała się na wynajęcie niemal 1400 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Prologis Park Chorzów. To kolejna transakcja najemcy, w której doradzało AXI IMMO. Nowy najemca zajmie narożny moduł magazynowy o powierzchni 1246 mkw. Moduł ten oferuje 8 doków i 1 bramę wjazdową. Dodatkowe 151 mkw. uzupełni część biurowo-socjalna.
Prologis Park Chorzów to nowoczesne centrum dystrybucyjne o powierzchni 251 500 mkw. Obiekt mieści się w pobliżu Katowic.

Klient poszukiwał magazynu przerzutowego, na szlaku Bratysława – Warszawa, który pozwoli na przeładunki z kierunków Europy płd-wsch, płd-zach, dystrybucję w Polsce południowej oraz zasilanie głównego na Polskę centrum dystrybucyjnego w Warszawie. Z tego względu duże znaczenie przy wyborze inwestycji w Chorzowie miało jej sąsiedztwo węzła autostradowego A4, jak i bliskość węzłów autostradowych A2 – dodaje Damian Kińczyk, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

– Niezaprzeczalnym atutem Prologis Park Chorzów jest lokalizacja, ponieważ położony jest w pobliżu głównych międzynarodowych korytarzy transportowych. Naszemu nowemu klientowi chcemy zaoferować znacznie więcej, dlatego poza nowoczesną powierzchnią zapewniamy pełną obsługę techniczną i całodobową ochronę, a jego pracownikom bezpieczne i komfortowe miejsce pracy – zaznacza Piotr Brycki, Leasing & Customer Experience  Manager, Prologis.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora