Informacje dnia

Nietuzinkowy biurowiec K29 we Wrocławiu z wyróżnieniem

Krakowska29_5

Niedawno przyznano nagrody w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla architektów – Global Future Design Awards. Międzynarodowe jury doceniło dwa projekty autorstwa pracowni AP Szczepaniak z Wrocławia. Jednym z nich jest biurowiec Krakowska 29.

Krakowska 29 wyróżnia się na tle innych wrocławskich biurowców loftowym stylem, harmonijnie wpisującym się w najbliższe otoczenie. Projekt biurowca, autorstwa pracowni AP Szczepaniak, został doceniony na arenie międzynarodowej. Właśnie zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie Global Future Design Awards 2019 (w kategorii „Biurowce”).

– Jesteśmy dumni, że nasz projekt został wyróżniony w tak prestiżowym konkursie, w którym biorą udział renomowane biura z całego świata – przyznaje Agnieszka Szczepaniak, architekt z pracowni AP Szczepaniak. – Projekt nawiązuje do przemysłowej historii Przedmieścia Oławskiego i ulicy Krakowskiej. Stal, cegła klinkierowa i duże przeszklenia nadały elewacji niepowtarzalny styl. Całość dopełnia starannie zaaranżowane otoczenie. Dzięki temu Krakowska 29 wyróżnia się na tle sąsiednich nieruchomości.

Prestiżowy, międzynarodowy konkurs Global Future Design Awards jest organizowany od 2016 roku. Biorą w nim udział architekci, inżynierowie, projektanci, artyści i studenci z całego świata. Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszych projektów, wyróżniających się oryginalnym i nieszablonowym podejściem do nowoczesnej architektury. Jego organizatorem jest internetowy magazyn ARP.