Rynek powierzchni magazynowych

Nieruchomości komercyjne w Europie Środkowej z transakcjami za 1,44 mld euro

Troy_Javaher

Troy Javaher, fot. JLL

Wartość transakcji związanych z  inwestycjami w nieruchomości komercyjne w Europie Środkowo – Wschodniej w I kw. 2015 r. sięgnęła prawie 1,44 mld euro – tak wynika z danych JLL. Czechy wyprzedzają Polskę pod względem wolumenu sfinalizowanych transakcji.

Najwięcej – 731 mln euro przypadło na Czechy, a następnie na Polskę (458 mln euro) i Rumunię (ok. 140 mln euro).

– Zapowiada się kolejny bardzo dobry rok dla rynku inwestycyjnego w segmencie nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo – Wschodniej. Z naszych wstępnych szacunków wynika, że na koniec I kw. wartość zrealizowanych transakcji w regionie sięgnęła prawie 1,44 mld euro. Co ciekawe, po I kw. to Czechy są wiodącym rynkiem inwestycyjnym w Europie Środkowo – Wschodniej, wyprzedzając Polskę. Nasze ostrożne prognozy na cały rok wskazują, że łączna wartość umów kupna/sprzedaży będzie porównywalna lub nawet wyższa niż w mocnym roku 2014 – komentuje Troy Javaher, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL,

Do największych inwestycji w nieruchomości komercyjne w minionym kwartale należały: kupno przez P3  od CA Immobilien Anlagen AG parków logistycznych w Bukareszcie (Rumunia), Błoniu i okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (Polska).

Firma JLL reprezentowała kupującego, a transakcja objęła w sumie 467 tys. mkw. magazynów i  165 ha terenów inwestycyjnych.