Z życia spółek

Nieruchomości inwestycyjne: Bank Pekao S.A. finansuje pięć inwestycji Hillwood Polska o łącznej wartości 128 mln euro

scott-graham-OQMZwNd3ThU-unsplash

Inwestowanie w nieruchomości na polskim rynku trwa. Hillwood jest wiodącym deweloperem powierzchni produkcyjno-magazynowych, który podpisał z Bankiem Pekao S.A. umowę kredytową.

Umowa kredytowa opiewa na kwotę 40,7 mln euro. Pieniądze mają zostać przeznaczone na budowę parku logistycznego w Bydgoszczy. Hillwood Polska i Bank Pekao łączy długotrwała współpraca. W ostatnim roku bank udzielił kredytu na finansowanie pięciu inwestycji Hillwood: we Wrocławiu, Warszawie, Górze Kalwarii, Rokitnie oraz właśnie w Bydgoszczy, na łącznie 128 mln euro.

– Doceniamy wysokie standardy obsługi oraz stabilne partnerstwo, jakie oferuje nam Bank Pekao. Partner finansujący wykazał się dużą elastycznością oraz zrozumieniem potrzeb Hillwood Polska, takich jak szybkie uruchomienie środków kredytowych po spełnieniu warunków dotyczących najmu czy możliwość zrefinansowania części kosztów zakupu gruntu, przed rozpoczęciem budowy. Biorąc pod uwagę skalę inwestycji, które prowadzimy w Polsce, niezwykle istotny jest dla nas również wysoki limit kredytowy, który pozwala finansować zarówno projekty o różnej skali, jak inwestycje prowadzone wieloetapowo. – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.