rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomości biurowe na sprzedaż w ofercie biur WGN godne uwagi

dominik-vanyi-469309-unsplash
Nieruchomości biurowe na sprzedaż w ofercie biur WGN są naprawdę godne uwagi. Co więcej, właśnie teraz może być dobry czas na inwestowanie w nieruchomości. Biura stacjonarne na powrót trafiają do łask, zatem można się spodziewać, że popyt na biura do wynajęcia niedługo wzrośnie.

Spis treści:
Sektor biurowy po ciężkiej próbie
Wojna na Ukrainie przyniosła niepewność
System pracy zmienił się na niekorzyść biur stacjonarnych
Mniej korzystnie? Niekoniecznie
Biura stacjonarne na powrót odzyskują pozycję na rynku nieruchomości
Oferty biur na sprzedaż

Sektor biurowy po ciężkiej próbie

Rynek nieruchomości komercyjnych w sektorze biurowym przeszedł trudną batalię. Kiedy w Polsce wybuchła pandemia koronawirusa, stacjonarne biura opustoszały. Pracownicy biurowi zostali bowiem oddelegowani do pracy zdalnej. Popyt na biura do wynajęcia gwałtownie spadł. Właściciele biurowców liczyli straty, ponieważ planowane procesy komercjalizacji obiektów zaczęły się opóźniać.
Czasowo wstrzymane zostały również trwające budowy nowych inwestycji. Wprawdzie po zniesieniu lockdownu firmy wykonawcze czym prędzej powróciły do prac, aby nadrobić straty czasowe i utrzymać terminy z założonych harmonogramów, jednak nie przy wszystkich projektach inwestycyjnych się to udało.

Wojna na Ukrainie przyniosła niepewność

Kiedy lockdown został zniesiony a biura stacjonarne na powrót zaczęły zapełniać się najemcami, świat usłyszał o wybuchu wojny na Ukrainie. Do Polski zaczęli masowo napływać uchodźcy wojenni. Wielu z nich podjęło decyzję o pozostaniu w Polsce na dłużej. Wśród tych osób nie brakowało przedsiębiorców, którzy na terenie Polaki zaczęli odbudowywać swoje biznesy. Często potrzebują oni powierzchni biurowych, co pozytywnie odbiło się na zainteresowaniu biurami na wynajem na terenie całego kraju.

System pracy zmienił się na niekorzyść biur stacjonarnych

Po burzliwych latach w Polsce ukształtował się nowy system pracy. Obecnie dużą popularnością cieszy się home office, czyli w pełni zdalna praca. System ten został narzucony na Polaków w czasie lockdownu związanego z pandemią koronawirusa. W wielu firmach sprawdził się on na tyle, że pracownicy do dnia dzisiejszego wykonują swoje obowiązki z zacisza własnych domostw. Ten system pracy nie zawsze się jednak sprawdza.
Z uwagi na to, że nie każdy pracownik może wykonywać swoje obowiązki zdalnie, w Polsce zaczął się popularyzować hybrydowy model pracy. Pracownik może część obowiązków wykonywać w domu lub innym dowolnym miejscu, a część w stacjonarnym biurze. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Pracownik może dostosowywać swoje obowiązki do pozostałych codziennych spraw, natomiast z punktu widzenia pracodawcy ogranicza to konieczność stworzenia dodatkowego , stacjonarnego miejsca pracy dla pracownika. W praktyce wygląda to tak, że z jednego biurka w biurze stacjonarnym naprzemiennie korzystać może kilku pracowników. Oznacza to tym samym, że pracodawca może ograniczyć wynajmowaną powierzchnię biurową do absolutnego minimum.

Mniej korzystnie? Niekoniecznie

O ile bieżąca sytuacja w sektorze biurowym wydaje się mimo wszystko mało korzystna z punktu widzenia właścicieli obiektów biurowych, to właśnie teraz może być dobry moment na zakup nieruchomości tego rodzaju. Część budynków została wystawiona po dużo bardziej atrakcyjnych cenach ofertowych, niż początkowo planowali ich obecni właściciele. Co więcej, niejednokrotnie są oni skłonni do dalszej negocjacji ceny transakcyjnej, jeśli mają już na horyzoncie osobę zainteresowaną nabyciem obiektu. Możliwość pozbycia się nieruchomości i otrzymania dużego zastrzyku gotówki jest dla niektórych na tyle korzystną opcją, że chętnie przystają na proponowaną ofertę cenową.

Biura stacjonarne na powrót odzyskują pozycję na rynku nieruchomości

Wprawdzie obecnie biura stacjonarne jeszcze muszą się starać, aby pozyskać biurowych najemców. Niemniej jednak wiele wskazuje na to, że najemców stacjonarnych znów zacznie przybywać. Po części będą to najemcy z Ukrainy, którzy stawiają na ekspansję w Polsce. Z tego względu warto przyjrzeć się bieżącej ofercie rynkowej.

Oferty biur na sprzedaż

Rynek nieruchomości w sektorze biurowym jest na tyle rozwinięty w Polsce, że obecnie wachlarz ofert nieruchomości na sprzedaż jest dość atrakcyjny.
Poniżej prezentujemy przykładowe oferty biur na sprzedaż, które dostępne są na wyłączność w biurach nieruchomości WGN.

W Myszkowie na sprzedaż wystawiono budynek o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni 600 metrów kwadratowych. Nieruchomość sprawdzi się doskonale jako placówka bankowa, prywatna przychodnia itp. Jest to 4.kondygnacyjny budynek, który mieści się w atrakcyjnej lokalizacji, tuż przy ulicy. Lokalizacja charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu osób pieszych oraz samochodowym. Nieruchomość posiada własny parking na około 12 samochodów, a także prywatny garaż, co stanowi bardzo duży atut. Powierzchnia działki, na której posadowiony jest obiekt, wynosi 700 metrów kwadratowych. Budynek został wystawiony na sprzedaż za 2 000 000 złotych, co daje kwotę rzędu 3 333 złotych za metr kwadratowy. Nad ofertą sprzedaży czuwa biuro nieruchomości WGN Myszków.

Również w Katowicach znajduje się ciekawa oferta sprzedaży nieruchomości, nad którą czuwa biuro nieruchomości WGN Myszków. Budynek o charakterze biurowym usytuowany jest w centrum miasta. Budynek liczy niemal 451 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Nieruchomość została wykończona w wysokim standardzie, nowoczesna jest również bryła budynku, co stanowi dodatkowy atut nieruchomości. Nieruchomość sąsiaduje z galerią handlową oraz innymi budynkami o charakterze komercyjnym. Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z dworcem PKP i PKS. Okolica cechuje się bardzo dużym natężeniem ruchu kołowego i pieszego. Budynek jest w bardzo dobrym stanie technicznym i nie wymaga od przyszłego właściciela dodatkowego wkładu finansowego. Do budynku przynależy prywatny parking. Budynek posadowiony jest na działce o powierzchni 513 metrów kwadratowych. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2 900 000 złotych, co daje 6 433 złotych za metr kwadratowy.

Kolejnym przykładem jest nieruchomość inwestycyjna położona w Środzie Śląskiej. Budynek o powierzchni 2352 metrów kwadratowych mieści się na działce o powierzchni 1388 metrów kwadratowych. Nieruchomość jest położona w strefie śródmiejskiej, w odległości zaledwie około 50 metrów od rynku. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się budynek przedszkolny, hotel, budynki mieszkalne a także mieszkalno-użytkowe, liczne placówki handlowe, budynki użyteczności publicznej itp. Zróżnicowane powierzchnie biurowo-mieszkalne, jakie znajdują się wewnątrz budynku, stwarzają możliwość adaptacji według potrzeb przyszłego właściciela. Nieruchomość może zostać przeznaczona na biura, lokale usługowe oraz lokale mieszkalne. Przedmiotowa nieruchomość znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej. Warunkiem sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej jest ustanowienie bezterminowych ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, tj. użytkowania pomieszczeń o łącznej powierzchni około 312,5 metrów kwadratowych. Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 1 500 000 złotych, co daje 638 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Nad ofertą sprzedaży obiektu czuwa WGN Głogów.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora