Informacje dnia

Neon Flex w Gdańsku – Torus uruchamia elastyczne biura w biurowcu Neon

Alchemia, Gdańsk, mat. prasowe Torus

Neon Flex – nowy koncept elastycznych rozwiązań biurowych uruchomiony został w biurowcu Neon wchodzącym w skład kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku. Torus rozszerza w ten sposób ofertę odpowiadając na oczekiwania najemców i zmieniające się trendy. Za rozwój projektu odpowiadają osoby z ogromnym doświadczeniem w tej branży – Sebastian Rączkowski i Marta Burak.

– Popularne „flexy” nie są nowym rozwiązaniem, choć pandemia stworzyła perspektywy szybszego rozwoju tego segmentu rynku powierzchni biurowych. Najemcy oczekują dzisiaj większej elastyczności i staramy się na to odpowiedzieć. Koncept Neon Flex łączy w sobie najwyższą jakość powierzchni z ofertą dopasowaną do potrzeb mniejszych i średniej wielkości biznesów, choć także korporacji, które coraz częściej poszukują wysokiej jakości powierzchni na potrzeby rozproszonej sieci biur – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Historycznie produkt pt. „biura serwisowane” posiadał dwie bariery wejścia: nie mogły z niego skorzystać ani najmniejsze firmy (były za małe), ani duże (powyżej określonej liczby pracowników). Tym pierwszym z pomocą przyszedł coworking, który zrobił niesamowitą karierę w ostatnich latach, ale w drugim przypadku firmy miały często problem ze znalezieniem na rynku odpowiednio elastycznej oferty. Pandemia i towarzysząca jej niepewność skłoniła biznes (generalnie) do poszukiwania bardziej elastycznych rozwiązań, co znajduje swoje odzwierciedlenie także na rynku biurowym.

– W Neon Flex biuro będzie można wynająć nawet na godzinę, tworzymy jednak ofertę dla biznesu ceniącego sobie jakość, jak również intymność działania. Nasi klienci mają do dyspozycji najwyższej klasy architekturę IT. Zapewniamy optymalne pod każdym względem warunki, także termiczne czy akustyczne. Dbamy przy tym o to, by fit-out i design nie przyćmiły funkcjonalności i nie rozpraszały. To produkt dla świadomego klienta, którym może być zarówno dynamicznie rozwijająca się platforma tradingowa FX, jak i kameralna kancelaria prawna – mówi Sebastian Rączkowski, dyrektor zarządzający w spółce Neon Flex.

Firmy, które zdecydują się na skorzystanie z oferty Neon Flex będą miały możliwość rozwoju w ramach jednej lokalizacji – powiększania wynajmowanej powierzchni w budynku. Można więc zacząć z jednym biurkiem, a skończyć z własną, dedykowaną powierzchnią.

– Biuro w pełni gotowe do pracy – z wygodnymi meblami, szybkim i bezpiecznym internetem, smaczną kawą, dopieszczonymi strefami wspólnymi i funkcjonalnymi salami spotkań, a do tego prestiżowy adres. Ponadto recepcja na najwyższym poziomie, obsługa gości, korespondencji i wszelkich potrzeb związanych z funkcjonowaniem biura – niczym concierge w 5-cio gwiazdkowym hotelu. Tego wszystkiego mogą się spodziewać najemcy Neon Flex – komentuje Marta Burak, dyrektor sprzedaży w spółce Neon Flex.

Jest to pierwszy koncept elastycznych powierzchni biurowych sygnowany marką Torus. Firma nie wyklucza jednak dalszego rozwoju w tym segmencie rynku uwzględniając inne budynki i lokalizacje.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora