Informacje dnia

Multimedialne widowisko z okazji Święta Niepodległości

PHN - Wierzbowa

Do 11 listopada, od godz. 18:00 na kamienicy przy ul. Wierzbowej 9/11 wyświetlany będzie mapping, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. W ten symboliczny sposób Polski Holding Nieruchomości uczci 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

Dzięki zaawansowanym technologiom, na fasadzie budynku wyświetlane będzie multimedialne widowisko opowiadające o najważniejszych wydarzeniach sprzed ponad stu lat, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości – od wybuchu pierwszej wojny światowej, przez m.in. powstanie Legionów Polskich, przyjazd Marszałka Piłsudskiego do Warszawy i jego depeszę notyfikującą powstanie Państwa Polskiego. Uzupełnieniem multimedialnej prezentacji będzie podkład muzyczny. Widowisko obejmie powierzchnię niemal całej kamienicy od pierwszego piętra aż po dach.

Nieruchomość przy ul. Wierzbowej 9/11, należąca do PHN, to kamienica powstała około 1820 r. dla Ludwika Adama Dmuszewskiego – aktora, dyrektora Teatru Narodowego i redaktora naczelnego „Kuriera Warszawskiego”. Została spalona we wrześniu 1939 r. i odbudowana w drugiej połowie lat czterdziestych ubiegłego wieku.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, na jednej z naszych nieruchomości w centrum Warszawy, pokażemy wybrane wydarzenia sprzed ponad stu lat nawiązujące do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe święto, które będzie obchodzić w najbliższy poniedziałek, to czas, który jednoczy, a mapping to forma, która przyciąga uwagę zarówno widzów dorosłych, jak i młodzieży. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora