Informacje dnia

Mostostal Kielce z dużym kontraktem budowlanym

rawpixel-749494-unsplash
Mostostal Kielce oraz Miejski Zarząd Dróg w Opolu podpisały kontrakt na wykonanie zadania pn.: Optymalizuj i buduj – Budowa kładki pieszo-rowerowej na wyspę Bolko przez Kanał Ulgi wraz z budową ścieżki rowerowej w ramach zadania: Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury niskoemisyjnego transportu publicznego w Opolu – etap I.

Wartość kontraktu wynosi 24 mln złotych.
Przetarg rozstrzygnięto dopiero za trzecim razem, ponieważ kwoty zaproponowane przez oferentów przewyższały budżet inwestora. Zadanie dofinansowane jest z Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014–2020.

Kładka, której zadaniem jest lepiej skomunikować ulicę Bolkowską z centrum miasta, ma mieć długość 260 metrów i szerokość 7 metrów. Z założenia nowa infrastruktura ma być przyjazna szczególnie miłośnikom rowerów. Powstanie nowej kładki pieszo-rowerowej to element projektu, w którym przewidziano też powstanie centrów przesiadkowych w rejonie dworca Opole Zachodnie oraz Opole Grotowice. Projekt przewiduje też budowę nowych ścieżek rowerowych.
Inwestycja ma zostać zrealizowana przed końcem 2020 roku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora