Inwestycje publiczne

MLP Group uruchamia największy projekt instalacji fotowoltaicznych „on site” w Polsce

MLP Group_panele
MLP Group – Green Industrial Developer – startuje z realizacją strategicznego projektu budowy farm fotowoltaicznych na dachach 10 parków logistycznych w Polsce.

Realizacją projektu zajmie się firma Quanta Energy. Panele fotowoltaiczne zajmą około 120 tys. mkw. powierzchni, a ich łączna moc wyniesie 5,93 MWp. Zakończenie inwestycji planowane jest w I kwartale 2023 r. W ramach uruchomionego projektu zbudowane zostaną instalacje fotowoltaiczne w 10 zlokalizowanych w Polsce parkach logistycznych należących do MLP Group.

 

Ochrona środowiska w pełni wpisuje się w naszą strategię działania jako Green Industrial Developer. Wszystkie nasze nowe obiekty standardowo poddajemy procesowi certyfikacji BREEAM oraz DGNB pod kątem ich ekologiczności oraz funkcjonalności. We współpracy z Quanta Energy rozpoczynamy teraz kompleksowy i realizowany na dużą skalę program rozwoju farm fotowoltaicznych na dachach naszych obiektów. Celem tych wszystkich działań jest osiągnięcie zerowej emisji CO2 już w perspektywie kilku lat. Zastosowania ekologicznych rozwiązań oczekują od nas także nasi najemcy. Dla klientów branży magazynowej redukcja śladu węglowego to z jednej strony realizacja zobowiązań w zakresie coraz powszechniej deklarowanej ochrony klimatu, a po drugie to także uzyskiwane oszczędności finansowe w ramach ponoszonych kosztów eksploatacji powierzchni komercyjnych” – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes MLP Group S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora