rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Mieszkanie na zielony osiedlu – dlaczego warto?

Robyg_Zielony_Widok_1

Zieleń ma pozytywny wpływ na nasze życie. Czy da się pogodzić zalety mieszkania w mieście z dostępem do przyjaznej przestrzeni bogatej w drzewa, krzewy czy łąki kwiatowe?

Z pomocą przychodzi idea 15-minutowych miast tworzonych przez deweloperów, takich jak ROBYG. Idea ta zakłada komfortowy dostęp do infrastruktury oraz przestrzeni z terenami zielonymi.  Deweloperzy nie ograniczają się tylko do trawników a raczej tworzą całe ekosystemy współgrające ze sobą na wielu poziomach. Jednym z prekursorów tego trendu jest Robyg – deweloper, który projektuje swoje inwestycje w poszanowaniu bioróżnorodności. Deweloper wie, że osoby szukające mieszkania na sprzedaż zwracają obecnie uwagę na dostęp d terenów zielonych.

– Oprócz oczywistych aspektów związanych z komfortem mieszkańców, drzewa i zieleń mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Według badań, zieleń chroni przed problemami natury psychicznej. Dorośli, którzy spędzili dzieciństwo w otoczeniu dużej ilości drzew i przyrody o 55 proc. rzadziej cierpią z powodu dolegliwości psychicznych. Decydując się zamieszkać w otoczeniu lub w okolicy pełnej zieleni zwiększamy swoje szanse na dłuższe, szczęśliwe życie – mówi Martyna Matusik, psycholog oraz terapeuta.

Projektując nasze osiedla nie tylko dbamy o to, aby zapewniały one dostęp do kompleksowej infrastruktury takiej jak przychodnie, przedszkola czy sklepy. Ogromną uwagę zwracamy na elementy przyrodnicze stanowiące integralną część naszych inwestycji. Planując osiedla dbamy o bioróżnorodność, a tym samym zielone przestrzenie są u nas doskonale przemyślane, tak aby stały się miejscem wypoczynku dla mieszkańców, a jednocześnie miejscem do życia dla różnych gatunków owadów i ssaków. Uważamy, że ich znaczenie, zwłaszcza w gęsto zaludnionych miastach, wzrasta z roku na rok. Łąki kwiatowe, ogrody deszczowe, odpowiednia ilość drzew, a ostatnio nawet prywatny las, to udogodnienia, które nierzadko decydują o zakupie w równym stopniu co samo mieszkanie – tłumaczy Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu.