rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Mieszkania do remontu wciąż rozchwytywane przez inwestorów

maria-ziegler-jJnZg7vBfMs-unsplash
Mieszkania do remontu wciąż są rozchwytywane przez inwestorów. Dzięki swojej stosunkowo atrakcyjnej cenie i dużemu potencjałowi inwestycyjnemu, szybko znajdują nabywców. Sprawdzą się doskonale jako mieszkania na wynajem, które będą stanowiły dla swoich właścicieli stałe źródło comiesięcznych dochodów. Największe wyzwanie po ich nabyciu stanowi koszt remontu, oraz czas jaki jest potrzebny na jego realizację.

Spis treści:
Mieszkania do remontu cały czas na celowniku kupujących
Kawalerki schodzą z rynku najszybciej
Remont nie odstrasza ani inwestorów, ani prywatnych nabywców
Niedrogie mieszkanie, jednak ile środków finansowych pochłonie remont?
Inwestorzy stale monitorują rynek w poszukiwaniu niedrogich perełek
Biura WGN z bogatą ofertą mieszkań do remontu

Mieszkania do remontu cały czas na celowniku kupujących

Mieszkania przeznaczone do remontu stanowią łakomy kąsek dla nabywców. Interesują się nimi zarówno prywatni kupujący, jak również inwestorzy. Obu tym grupom zależy na nabyciu taniego mieszkania i jego późniejszym remoncie. W ostatecznym rozrachunku takie wyremontowane już mieszkanie może okazać się bardziej przychylne portfelowi właściciela. Dodatkowo, jeśli wynegocjuje on dobrą cenę transakcyjną, pozostawi w swoim portfelu dodatkowe środki finansowe, które będzie mógł wykorzystać na nieprzewidziane wydatki, jakie mogą wyniknąć w trakcie remontu lokalu mieszkalnego.

Kawalerki schodzą z rynku najszybciej

Bardzo dużym zainteresowaniem w segmencie mieszkań do remontu cieszą się mieszkania jednopokojowe. Kawalerki przyciągają nabywców niską ceną, a także wizją stosunkowo niedrogiego remontu i wykończenia. Zawdzięczają to swojemu niewielkiemu metrażowi. Nawet przy niezbyt niskiej cenie za metr kwadratowy, nabycie kawalerki – w porównaniu do większych mieszkań – wiąże się z najmniejszym nakładem finansowym.

Remont nie odstrasza ani inwestorów, ani prywatnych nabywców

Konieczność remontu mieszkania nie odstrasza nabywców. Zakup takiego mieszkania jest jeszcze bardziej korzystny, jeśli przyszły właściciel – czy to osoba prywatna, czy inwestor – planuje wykonać prace remontowe we własnym zakresie. Korzystanie z usług ekip remontowo-wykończeniowych stanowi dodatkowy koszt. Z tego względu wiele osób stara się wykonać niezbędne prace we własnym zakresie, lub posiłkować się wsparciem ekipy remontowo-wykończeniowej jedynie przy części prac. Takie rozwiązanie pozwoli na minimalizację kosztów wykończenia lokum mieszkalnego.

Niedrogie mieszkanie, jednak ile środków finansowych pochłonie remont?

To, jak dużo środków finansowych pochłonie remont mieszkania, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wspomniane wcześniej wsparcie profesjonalnej ekipy remonto-wykończeniowej z pewnością jest wygodnym, ale i podnoszącym koszty inwestycji rozwiązaniem.
Kolejną rzeczą, jaka wpływa na końcowy koszt remontu całego mieszkania, jest jakość użytych materiałów. Istotna jest także liczba mebli, oraz to, czy są to gotowe meble z popularnych sieciówek, czy może właściciel mieszkania chce je doinwestować i wyposażyć w meble na wymiar.

Inwestorzy stale monitorują rynek w poszukiwaniu niedrogich perełek

Inwestorzy, którzy planują nabyć mieszkanie do remontu w celach późniejszego zarabiania z jego wynajmu, stale monitorują bieżącą ofertę rynkową. Kiedy pojawi się wyjątkowo atrakcyjna oferta sprzedaży mieszkania, zazwyczaj szybko znika ona z rynku. Inwestorzy muszą więc trzymać rękę na pulsie, jeśli zależy im na zdobyciu atrakcyjnego mieszkania – o odpowiednim metrażu, w dobrej lokalizacji, oraz wymagającego jak najmniejszej ilości prac remonto-naprawczych.

Biura WGN z bogatą ofertą mieszkań do remontu

Oddziały WGN mogą poszczycić się bogatą ofertą mieszkań do remontu na sprzedaż. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych ofert sprzedaży, których poszczególne biura WGN są agentami wyłącznymi. Poniższe przykłady mają na celu lepsze zobrazowanie, jakiego rodzaju mieszkanie do remontu można nabyć w danej lokalizacji, cenie i o jakiej powierzchni.

WGN Poznań Grunwald posiada w swojej ofercie sprzedaży mieszkanie do remontu w Poznaniu, zlokalizowane na Jeżycach. Jest to dwupokojowy lokal mieszkalny o powierzchni 55 metrów kwadratowych. Mieszkanie położone jest na parterze w odnowionym budynku z lat 60-tych. Dużym atutem jest tutaj lokalizacja mieszkania. Znajduje się ono bowiem blisko licznych punktów handlowo-usługowych, przystanków komunikacji miejskiej, szkoły itp. Pomimo tego, że mieszkanie posiada łatwy i szybki dostęp do sklepów i punktów usługowych, lokalizacja zapewnia ciszę i spokój. Dużym atutem jest bliskość Parku Sołackiego, dzięki czemu przyszli najemcy będą mogli oddawać się sportom na świeżym powietrzu. Mieszkanie na sprzedaż w Poznaniu stanowi pełną własność z wydzielona Księgą Wieczystą. Cena ofertowa mieszkania wynosi 430 000 złotych, co daje 7 818 złotych za metr kwadratowy.

WGN Mikołów posiada w swojej ofercie atrakcyjne mieszkanie zlokalizowane w Sosnowcu. Lokal mieszkalny położony jest w dzielnicy Niwka, w odnowionym budynku cechującym się małą liczbą kondygnacji. Klatka schodowa jest zadbana, a wejście do budynku zostało zabezpieczone domofonem. Jest to mieszkanie o powierzchni prawie 59 metrów kwadratowych. Na mieszkanie składa się pokój dzienny, sypialnia, dodatkowy pokój, kuchnia, przedpokój, łazienka oraz balkon. Mieszkanie jest rozkładowe i posiada duży potencjał inwestycyjny. Lokal mieszkalny położony jest na pierwszym piętrze. Istnieje możliwość korzystania z piwnicy, która znajduje się w budynku. Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 239 000 złotych, co daje 4 071 złotych za metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż.

WGN Wrocław 1 posiada w swojej ofercie mieszkanie na sprzedaż, zlokalizowane we wrocławskiej dzielnicy Śródmieście. Jest to mieszkanie w kamienicy, które po remoncie sprawdzi się doskonale jako lokal mieszkalny na wynajem. Lokalizacja sprawia, że jest to M. dogodne zarówno dla studentów, jak również rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie znajduje się Uniwersytet Wrocławski, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i przedszkola oraz sklepy. Dodatkowym atutem są liczne tereny spacerowe, w tym Wyspa Słodowa oraz Park Staszica. Jest to mieszkanie dwupokojowe o powierzchni prawie 66 metrów kwadratowych. Lokal mieszkalny znajduje się na 1 piętrze. Do mieszkania przynależy piwnica.

Cena ofertowa nieruchomości wynosi 530 000 złotych, co daje kwotę rzędu 8 045 złotych za metr kwadratowy. Obecnie kamienica, w której zlokalizowane jest mieszkanie na sprzedaż, znajduje się w trakcie remontu. Po jego zakończeniu budynek zyska nowy, odświeżony wygląd, co będzie stanowiło dodatkowy atut dla potencjalnych najemców.

Jak widać, w zależności od lokalizacji mieszkania na sprzedaż do remontu, jego powierzchni oraz stanu technicznego, ceny sprzedaży są bardzo zróżnicowane. Należy jednak pamiętać, że są to ceny ofertowe, które najczęściej można negocjować, aby obie strony – zarówno kupująca jak i sprzedająca – były zadowolone.
Bieżąca sytuacja na rynku nieruchomości nie jest korzystna. Ceny za mieszkania są wyjątkowo wysokie a kredyty hipoteczne w bankach stały się trudno dostępne. Niemniej nie brakuje inwestorów, którzy posiadają odpowiedni kapitał do nabycia mieszkania wymagającego remontu. To właśnie dla nich jest obecnie najlepszy czas na tego rodzaju inwestycję, gdyż część konkurencji w postaci innych kupujących musiała odłożyć decyzję o zakupie mieszkania do remontu w czasie.

Redakcja
Komercja24.pl