Konferencje

Miasta, które kreują styl życia – podsumowanie konferencji Urban Land Institute

ULI_Conference_01
Konferencja ULI Poland, która odbyła się 21-22 maja w Warszawie pod hasłem „Shaping investments for next generations”, była jednym z największych wydarzeń w Polsce gromadzących w jednym miejscu inwestorów, deweloperów, architektów, urbanistów oraz ekspertów w dziedzinie innowacji, mających realny wpływ na zmiany zachodzące w przestrzeni miast i inwestycji komercyjnych.

„Jesteśmy dumni, że mogliśmy być gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia, goszcząc czołowych specjalistów z Polski i zagranicy. Wspólnie pokazaliśmy, że rozwój miast, a co za tym idzie przestrzeni zarówno publicznych, jak i prywatnych, kreowanych przez deweloperów oraz inwestorów, powinien być nie tylko zrównoważony, ale dostosowany do potrzeb wszystkich uczestników, zaczynając od rodzin z dziećmi, poprzez młodzież, osoby pracujące, na seniorach kończąc. Istotne jest także, żeby wprowadzane innowacje były intuicyjne dla przedstawicieli każdej z tych grup. Cieszymy się, że Urban Land Institute może inspirować uczestników rynku nieruchomości w Polsce do mądrych i zrównoważonych działań, ucząc się na najlepszych przykładach ze świata.” – powiedziała Dorota Wysokińska-Kuzdra, przewodnicząca ULI Poland.

 

Poza doskonałymi pod kątem merytorycznym prelekcjami, wydarzenie było okazją do zaprezentowania rekomendacji dotyczących kierunków rozwoju Warszawy stworzonych w ramach inicjatywy Grow with Warsaw, z udziałem przedstawicieli stołecznego Ratusza oraz inwestorów działających w branży nieruchomości. Całość raportu na ten temat dostępna jest pod linkiem.

Partnerami ULI Poland Annual Conference były firmy: Skanska, Colliers International, Cushman & Wakefield, Dentons, Echo Investment, Ghelamco, Globalworth, Greenberg Traurig, Hines, Vastint oraz Baker McKenzie.