Informacje dnia

Mennica Legacy Tower w Warszawie z najemcami na pokładzie

Mennica Legacy Tower_zdjęcie 1 (1)

Zakończyła się pierwsza faza przekazywania powierzchni biurowych najemcom Mennica Legacy Tower. W wieżowcu, który został oddany do użytkowania na początku listopada br., prowadzone są również ostatnie prace aranżacyjne, trwają odbiory części wspólnych od generalnego wykonawcy, a już niebawem na skwerze przed budynkami kompleksu pojawi się rzeźba. Równocześnie, GGH prowadzi rozmowy zmierzające do sprzedaży Mennica Legacy Tower.

Po niespełna miesiącu od uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie, dobiegła końca pierwsza faza przeprowadzki mBanku do Mennica Legacy Tower. W styczniu 2021 r.

w wieżowcu zostanie otwarty klub fitness Zdrofit, a w marcu swoją działalność zainauguruje również koncept restauracyjny Meet & Eat. Wówczas zakończy się też cały proces przeprowadzek najemców do Mennica Legacy Tower. W najbliższych tygodniach w ogólnodostępnym pasażu miejskim, który powstał przed i pomiędzy budynkami kompleksu, zostanie także zainstalowana rzeźba. W ramach realizacji całej inwestycji, w sąsiedztwie wieżowca przygotowano również zupełnie nowy fragment ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).

– Mennica Legacy Tower jest jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wyróżnia go najwyższa jakość, zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz świetna lokalizacja na mapie Warszawy. Zrealizowana przez nas inwestycja posiada również wspaniałe i zabezpieczone wieloletnimi umowami portfolio najemców. W najbliższych miesiącach będziemy zgodnie z harmonogramem kontynuowali proces prac aranżacyjnych w kompleksie i koordynowali kolejne przeprowadzki, aż do zakończenia tego procesu w marcu 2021 r. – wtedy też realizacja całego kompleksu Mennica Legacy Tower będzie w pełni zakończona.

W listopadzie br. zakończyliśmy negocjacje z Mennicą Polską odnośnie sprzedaży 50% udziałów w projekcie. Stało się tak między innymi ze względu na brak odpowiedniego zabezpieczenia płatności w ramach proponowanego zakupu ratalnego. Bez satysfakcjonującego zabezpieczenia zapłaty kolejnych rat ceny za budynek, mając na uwadze interesy udziałowców i obligatariuszy, nie mogliśmy zrealizować proponowanej transakcji. Spodziewamy się, że po zakończeniu całego procesu realizacji i zasiedlania budynku w marcu 2021 r., będziemy mogli procedować sprzedaż inwestycji w poprawiających się warunkach rynkowych i bez konieczności płatności w ratach. Wtedy też spłacimy wszystkie nasze zobowiązania wobec obligatariuszy – powiedział Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu GGH.

Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower o powierzchni 65 963 m kw. tworzy 140-metrowa Wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni, który został oddany do użytkowania w listopadzie 2019 roku. Jego wyłącznym najemcą biurowym jest światowy lider powierzchni coworkingowej firma WeWork. Biura WeWork w Mennica Legacy Tower są największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora