Informacje dnia

Langowski Logistics otworzył drugi magazyn w Gdańsku

Pomeranian Logistic Centre_bird view
Firma Langowski Logistics, działająca w branży TSL od ponad 16 lat, otworzyła drugi magazyn w Gdańsku, zlokalizowany w Pomorskim Centrum Logistycznym położonym obok Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk. W negocjacjach umowy najmu firmę reprezentowała Cresa Polska.

Nowo otwarty magazyn w Gdańsku zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Terminala Kontenerowego DCT, autostrady A1 oraz drogi S7. Jest drugim magazynem firmy funkcjonującym w Pomorskim Centrum Logistycznym. Dzięki otwarciu drugiego magazynu w Gdańsku, firma Langowski Logistics powiększyła możliwości obsługowe pierwszego obiektu, funkcjonującego w tej lokalizacji od 2017 roku. Oba magazyny tworzą hub przeładunkowy dla strumienia ładunków międzynarodowych o łącznej powierzchni 7.000 mkw.

Nowy magazyn w Gdańsku to 5. własny magazyn firmy Langowski Logistics. Łączna powierzchnia wszystkich magazynów to obecnie 24.000 mkw. Ostatnio firma otworzyła nową powierzchnię magazynową w łódzkim parku logistycznym Panattoni Central European Logistics Hub. Magazyn w Łodzi przeznaczony jest głównie do obsługi ładunków importowanych i eksportowanych koleją w relacji Europa – Chiny z wykorzystaniem Nowego Jedwabnego Szlaku.

Powiększenie trójmiejskiego oddziału to decyzja strategiczna, która pozwoli firmie pozyskać kolejnych klientów zainteresowanych w szczególności transportem morskim i czasowym składowaniem swoich towarów na wybrzeżu. W dobie epidemii COVID-19 jest to usługa, na którą jest szczególny popyt – mówi Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska. – Dzięki stałej współpracy z firmą Langowski Logistics możemy celnie adresować potrzeby klienta i sprawnie negocjować w jego imieniu umowy najmu. Dynamiczny rozwój branży logistycznej i nowatorskie podejście do biznesu firmy Langowski pozwalają nam wierzyć, że kolejne wspólne projekty jeszcze przed nami – dodaje Dudkiewicz.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora