Informacje dnia

Kraków światową stolicą cyberbezpieczeństwa już po raz czwarty

lucas-albuquerque-615558-unsplash

W dniu dzisiejszym rozpoczęło się IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2018. Spotkanie podkreśla, jak dla mieszkańców Krakowa ważna jest ta problematyka.

Wśród tematów konferencji nie zabraknie dyskusji o najważniejszych kwestiach, dotyczących tej problematyki. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji CYBERSEC jest „Zaufanie w Cyberprzestrzeni.”

Przez dwa najbliższe dni blisko 1000 gości z całego świata będzie rozmawiać na tematy kluczowe z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych. Uczestnicy wypracują także praktyczne rekomendacje, które bezpośrednio będą wpływać na podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Europie.

„Dyskusje w trakcie konferencji zawsze są aktualne i zawsze dotyczą tego, co w cyberbezpieczeństwie jest najważniejsze. Współpraca państw naszego regionu w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i rozwoju cyfrowego będzie bez wątpienia jednym z najważniejszych tematów . Nasza konferencja doskonale wpisuje się w światowe trendy. Chcemy, by z Krakowa po raz kolejny popłynął mocny sygnał o potrzebie traktowania kwestii cyberbezpieczeństwa priorytetowo zarówno przez prywatne firmy i sektor organizacji pozarządowych, jak również na poziomie politycznym i rządowym – mówi Izabela Albrycht, Prezes Instytutu Kościuszki, głównego organizatora Forum.

Jednym z najistotniejszych tematów, poruszanych w trakcie tegorocznego spotkania, będzie zaproponowana m.in. przez Instytut Kościuszki Inicjatywa Cyfrowego Trójmorza, której celem jest wzmocnienie współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej i przyspieszenie transformacji cyfrowej.