Informacje dnia

Kompleks handlowo-usługowy w Sopocie rozpoczyna proces rekomercjalizacji

Centrum Haffnera (źródło Greenstone)_low res
Spółka Greenstone, która reprezentuje nowego właściciela Centrum Haffnera w Sopocie powierzyła proces rekomercjalizacji powierzchni handlowo-usługowej w kompleksie firmie doradczej Savills.

Nieruchomość znajduje się w odległości zaledwie 300 metrów od molo w Sopocie.
Centrum Haffnera to kompleks handlowo-usługowy o powierzchni całkowitej 12 200 mkw. Obiekt został oddany do użytku w 2009 roku. Posiada trzy kondygnacje naziemne w części zachodniej i cztery w części wschodniej, a także podziemny parking.
Od połowy 2018 r. właścicielem nieruchomości jest fundusz EuroEast 2 BV reprezentowana w Polsce przez spółkę Greenstone.

Budowa Centrum Haffnera przyczyniła się do odmienienia placu Przyjaciół Sopotu. Wcześniej nieco zaniedbane tereny zyskały profesjonalne zaplecze gastronomiczno-usługowe, odpowiednie dla potencjału jednego z najbardziej ruchliwych deptaków w Polsce. Nieruchomość przyczyniła się do wytworzenia się w tym miejscu centralnego miejsca spotkań i spędzania wolnego czasu dla mieszkańców miasta oraz odwiedzających go turystów. W ostatnim czasie w sektorze nieruchomości handlowych rola wysokiej jakości gastronomii i rozrywki jeszcze wzrosła. Chcemy pomóc nowemu właścicielowi podnieść atrakcyjność obiektu i dostosować go do aktualnych trendów” – mówi Monika Janczewska-Leja, dyrektor działu doradztwa i wynajmu powierzchni handlowych, Savills.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora