Informacje dnia

Kompleks biurowy Wola Center w Warszawie sprzedany za ponad 100 mln euro

1 (2)
DEVELIA S.A. zamknęła proces sprzedaży swojego największego biurowca. Nowym właścicielem warszawskiego kompleksu Wola Center została spółka Gisla, kontrolowana przez Hines European Value Fund. Finalna umowa opiewa na kwotę 101,9 mln euro.

Wola Center to najbardziej prestiżowa inwestycja w biurowym portfolio Develia S.A. Biurowiec znajduje się przy ulicy Przyokopowej na warszawskiej Woli. Dzielnica ta w ostatnich latach stała się centrum biznesowym stolicy. Kompleks, składający się z 4 budynków o łącznej powierzchni 31 000 mkw., wyróżnia nowoczesna i unikalna forma stworzona przez architektów z biura Kuryłowicz & Associates. Wewnątrz obiektu najemcy doceniają duże i elastyczne przestrzenie, które umożliwiają projektowanie nawet najbardziej niestandardowych biur.

– Kolejna transakcja zakończona sukcesem potwierdza słuszność założeń przyjętych w naszej strategii dla obiektów biurowych. Sumując przychód z trzech zakończonych w ostatnim czasie sprzedaży, przekroczyliśmy kwotę 215 mln euro – mówi Tomasz Wróbel, Członek Zarządu DEVELIA S.A. – Zarówno obecna umowa sprzedaży Wola Center, jak i wcześniejsze umowy związane z Silesia Star i Retro Office House pokazują, że inwestorzy doceniają jakość wykonania naszych obiektów oraz odpowiedzialne i ambitne budownictwo, wpisujące się w zastaną zabudowę dzielnicy. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, ponieważ zainteresowanie naszymi budynkami przez fundusze takie, jak Hines European Value Fund czy Globalworth odzwierciedla ich dużą wartość dla rynku nieruchomości komercyjnych – dodaje Tomasz Wróbel.

– Kompleks Wola Center jest jedną z najbardziej znanych i prestiżowych nieruchomości biurowych w Warszawie. Wysoka jakość oferowanej powierzchni, lokalizacja oraz profil najemcy utwierdzają mnie w przekonaniu, że nabycie Wola Center to słuszna decyzja i przełomowa transakcja dla Hines w tym regionie. Jestem pewien, że w efekcie planowanej modernizacji wolnych przestrzeni, możemy spodziewać się wzmożonego zainteresowania tą inwestycją wśród potencjalnych najemców. Tym samym przyczynimy się do rozwoju warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu – mówi Wojciech Rumian, przedstawiciel Hines Polska.

W transakcji pośredniczyła firma doradcza Knight Frank oraz kancelaria Dentons.

– O atrakcyjności obiektów biurowych świadczy w dużej mierze ich lokalizacja, bowiem najemcy coraz częściej wybierają budynki doskonale skomunikowane z centrum miasta. Wola Center znajduje się w nowej biznesowej dzielnicy Warszawy, idealnie wpisując się w krajobraz biurowy stolicy. Jesteśmy przekonani, że sama inwestycja, jak również jej znakomita lokalizacja zapewni nowemu nabywcy doskonałe warunki do dynamicznej ekspansji – podsumowuje Bartłomiej Kordeczka, partner w Zespole Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora