Informacje dnia

Kompleks basenowy w Legnicy oddany do użytku

3

Warszawska firma generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku zmodernizowany kompleks basenowy AquaFun w Legnicy przy ulicy Stromej.

Inwestorem obiektu była legnicka spółka miejska Strefa Aktywności Gospodarczej. Kontrakt został zrealizowany był w formule „projektuj i buduj”. W przeddzień otwarcia kompleksu AquaFun z gośćmi, generalnym wykonawcą, inwestorami, samorządowcami, najbliższymi współpracownikami i mediami spotkał się prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.
Po modernizacji AquaFun Legnica otrzymała kompleks rekreacyjny, na który składają się brodzik dla dzieci, basen pływacki, zespół trzech zjeżdżalni oraz wodny plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Oprócz tego gruntownie zmodernizowano budynki szatni oraz budynki socjalne i gospodarcze. Władze miasta ze swej strony zadbały o to, aby w pobliżu kompleksu znajdowało się 470 miejsc parkingowych.

 

Rynek dobrze wie, że jesteśmy w pierwszej dwójce krajowych liderów generalnego wykonawstwa w dziedzinie obiektów sportowo-rekreacyjnych, a szczególnie basenów i aquaparków, które stanowią naszą największą specjalizację. Mamy dużą satysfakcję, że nasz potencjał projektowy i wykonawczy doceniono także w Legnicy i powierzono nam gruntowną modernizację obiektu, który teraz przez długie lata będzie cieszył mieszkańców miasta i regionu. Inwestycję zrealizowaliśmy w terminie, mimo że okres budowy przypadł na czas pandemii i zawirowania na rynku materiałów budowlanych. Nasze metody zarządzania poradziły sobie jednak z tym problemem” – powiedział prezes Moris Polska Maurycy Bryła.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora