Informacje dnia

Komercjalizacja biurowców pomimo pandemii? Hines udowadnia, że na rynku wciąż jest duże zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe do wynajęcia

Ambassador Office Building
Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, będąca liderem w branży w zakresie zrównoważonego rozwoju, z powodzeniem zarządza oraz komercjalizuje swoje budynki biurowe, pomimo pandemii. Electronic Arts, jeden z czołowych amerykańskich producentów oraz wydawców gier komputerowych, przedłużył właśnie umowę najmu w Ambassador Office Building. Firma zajmuje powierzchnię 528 mkw. na 10. piętrze.

– Z powodu pandemii wiele firm korzysta obecnie ze swoich biur w bardzo ograniczonym zakresie. Pomimo to widzimy, że nie chcą one ograniczać wynajmowanej powierzchni, a tym bardziej całkowicie z niej rezygnować. Duży wpływ na te decyzje ma współpraca z zarządcą budynku. W Hines staramy się zawsze wychodzić naprzeciw indywidualnym potrzebom najemców, szukając wspólnie najlepszych rozwiązań – podkreśla Monika Igła, Leasing Manager, Hines Polska Sp. z o.o. – Dodatkowo, z rozmów z naszymi najemcami, wiemy, że wielu pracowników tęskni już za możliwością swobodnej pracy w biurze, chociażby w systemie hybrydowym. Jestem przekonana, że jak tylko sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, nasze biurowce znów zaczną zapełniać się ludźmi. Z psychologicznego punktu widzenia biuro jest ważnym elementem naszego życia, nie tylko zawodowego, ale także społecznego. Fizyczne spotkania pomagają nam bowiem budować relacje interpersonalne, integrują i wzmacniają poczucie przynależności do zespołu – dodaje Monika Igła.

– Zespół Electronic Arts Polska pracuje obecnie w systemie zdalnym. Wierzymy jednak, że już niedługo będziemy mogli znowu spotykać się w biurze. Powierzchnia, którą wynajmujemy w Ambassador Office Building, spełnia wszystkie nasze oczekiwania, dlatego chcemy tu zostać na dłużej – mówi Jarosław Kędzior, dyrektor zarządzający Electronic Arts Polska.

Ambassador Office Building jest nowoczesnym budynkiem klasy A, który oferuje około 16 500 mkw. wysokiej jakości powierzchni biurowo-handlowej. Obiekt charakteryzuje bardzo dogodna lokalizacja u zbiegu ulic Domaniewskiej i Pęcherskiej, w dynamicznie rozwijającej się części Mokotowa. Dzięki strategicznemu położeniu, biurowiec jest świetnie skomunikowany z innymi częściami miasta – można się do niego szybko dostać zarówno prywatnymi, jak i publicznymi środkami transportu. Najemcy mają do dyspozycji parking na 297 samochodów oraz infrastrukturę dla rowerzystów, w tym stojaki i szatnię z prysznicami. Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się jedno z największych centrów handlowych Warszawy – Galeria Mokotów. Ambassador Office Building posiada certyfikat BREEAM i jest objęty autorskim programem HinesGO (Hines GREEN OFFICE), który został stworzony, aby promować proekologiczne postawy i rozwiązania wśród najemców.

Źródło: Hines.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora