Informacje dnia

Kolejne centrum handlowe będzie otwarte w niehandlowe niedziele

matarniaW związku z przyjętą ustawą dotyczącą ograniczenia handlu w niedziele, zmieniają się zasady funkcjonowania centrów handlowych. Park Handlowy Matarnia w Gdańsku w niektóre niedziele będzie otwarty, ale częściowo.

Nowe prawo nie nakazuje całkowitego zamknięcia centrum, dlatego Park Handlowy Matarnia daje możliwość funkcjonowania najemcom, których przepisy nie obowiązują. W niektóre niedziele do dyspozycji klientów będą punkty gastronomiczne (Restauracja Fresco, Timo Sushi, Restauracja Sphinx, WOOK Chińska Restauracja), kawiarnie (Modern Cafe, cukiernia Sowa), kwiaciarnia, plac zabaw dla dzieci oraz myjnia samochodowa na parkingu podziemnym.

– Od poniedziałku do soboty, w pierwsze i ostatnie niedziele miesiąca oraz w niedziele przed Bożym Narodzeniem centrum będzie otwarte w całości – mówi Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – Po konsultacjach z najemcami oraz analizie wyników badań klientów zdecydowaliśmy nie zmieniać godzin otwarcia. Zmiany wprowadzono jedynie w sklepie IKEA, który otwarty będzie od 9 do 22, a w niedzielę do 21.

Aby ułatwić klientom planowanie zakupów, Park Handlowy Matarnia stworzył specjalny kalendarz, który rozdany zostanie na terenie centrum oraz pojawi się u najemców.

– W tym momencie zależy nam na dobrej komunikacji, aby klienci byli dobrze poinformowani i wiedzieli, kiedy zrobią zakupy w każdym sklepie, a kiedy skorzystają tylko z części oferty centrum – dodaje Katarzyna Kaczmarek. – Stworzony przez nas kalendarz zawiera dokładnie oznaczone „specjalne” niedziele, najważniejsze święta oraz podpowiada, jakie wydarzenia będziemy organizować w konkretnych miesiącach.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora