Architektura i design

Kolejna nagroda dla ekologicznego kompleksu biurowego Laborde w Paryżu

Eiffage_kompleks Laborde w Paryżu_2

Zrealizowany przez firmę Eiffage Construction nowoczesny kompleks biurowy Laborde – łączący rewitalizowany i nowy budynek w zanurzoną w zieleni spójną formę – otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie: Nagrodę Internautów w konkursie „Architizer A+ Awards 2019” w kategorii „Architektura + Miejsce pracy”.

Zespół budynków biurowych przy ul. de Laborde w 8. dzielnicy Paryża zdobył 1. miejsce w głosowaniu internetowym w kategorii łączonej „Architektura + Miejsce pracy”. Głosujący docenili wykorzystane w projekcie innowacyjne rozwiązania służące stworzeniu nowoczesnej przestrzeni do pracy, w tym przestrzeni co-workingowej i otwartych pomieszczeń biurowych oraz rozwiązania poprawiające równowagę między życiem zawodowym a prywatnym pracujących w nich osób.

Konkurs „Architizer A+ Awards” organizowany jest od siedmiu lat przez internetową społeczność architektów Architizer we współpracy z The Wall Street Journal. Nagrody przyznawane są zarówno przez profesjonalne jury z liczącej ponad 400 członków akademii konkursowej, jak i przez szeregowych członków społeczności w głosowaniu internetowym. W tym roku internauci oddali łącznie prawie 400 000 głosów a ceremonię ogłoszenia wyników konkursu z wręczeniem nagród śledziło na żywo ponad 7 milionów internautów na całym świecie. Relacje z ceremonii ukazały się też na kanale telewizyjnym CNN oraz w dzienniku The New York Times.