Inwestycje publiczne

Knight Frank poleca nową edycję kulinarnej mapy Warszawy „Miejsca spotkań”

Kulinarna mapa Warszawy_grafika do informacji prasowej_20 01 2020

Mieszkańcy stolicy polubili jedzenie na mieście, które nie bywa już okazjonalnym spotkaniem od święta do święta. Coraz częściej warszawiacy korzystają z bogatej oferty gastronomicznej, a sama branża prześciga się w kreowaniu nowych konceptów. 

Już po raz czwarty eksperci Knight Frank opracowali kulinarna mapę Warszawy „Miejsca spotkań”.

Od kilku lat sektor gastronomiczny odnotowuje wzrost zarówno jako wartość branży, ilości lokali i użytkowników oraz wysokości rachunku. Za tak dobrymi wynikami stoi kilka przesłanek, w tym zmieniające się nawyki konsumentów, szybsze tempo życia, utrzymujące się na niskim poziomie bezrobocie, rosnące zarobki, a co za tym idzie również budżety domowe. To wszystko zwiększa apetyt na kolejne kulinarne doznania oraz formy spędzania wolnego czasu.

„Opracowując „Miejsca Spotkań” rozmawialiśmy z warszawskimi restauratorami i przyjrzeliśmy się bieżącym trendom w gastronomii. Pozwoliło to nam lepiej zrozumieć czym kierują się mieszkańcy stolicy wybierając miejsce spotkania lub rodzaj kuchni. Staraliśmy się wybrać lokale, które wyróżniają się na tle innych oryginalnym konceptem, zaskakującym menu czy lokalnymi produktami. Jednocześnie pod lupę wzięliśmy najbardziej popularne obszary koncentracji lokali gastronomicznych, gdzie najchętniej spotykają się warszawiacy. W ten sposób wyodrębniliśmy 11 przestrzeni miejskich, które zlokalizowane są w Śródmieściu oraz na Pradze Północ i Południe. Dzięki temu powstały szczegółowe kulinarne mapy Warszawy z krótkimi charakterystykami poszczególnych obszarów, jak i wybranych lokali gastronomicznych.” – podsumowuje Elżbieta Czerpak, Dyrektor Działu Badań Rynku w Knight Frank.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora