rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Knight Frank doradzał przy sprzedaży Centrum Orląt we Wrocławiu

budynek komercyjny
Biurowiec Centrum Orląt, zlokalizowany przy Placu Orląt Lwowskich we Wrocławiu, zmienił właściciela. Eksperci Działu Rynków Kapitałowych międzynarodowej firmy Knight Frank doradzali przy sprzedaży spółce EFL Service SA, należącej do grupy finansowej EFL. Nabywcą jest fundusz Adventum International, który kupił nieruchomość z zamiarem przeprowadzenia generalnego remontu budynku i utrzymania funkcji biurowej.

To była dla nas bardzo ciekawa transakcja, obejmująca szerokie spektrum usług – od analizy i doradztwa przedsprzedażowego, poprzez kampanię marketingową aż po typowe doradztwo transakcyjne. Bardzo dziękujemy naszemu Klientowi, firmie EFL Service, która obdarzyła nas dużym zaufaniem w tym procesie. Dzięki dobrej komunikacji oraz profesjonalnemu podejściu zespołu ekspertów z EFL Service oraz EFL, byliśmy w stanie sprostać wielu wyzwaniom, które pojawiły sie w toku tej transakcji. – mówi Marta Gorońska-Wiercioch, Menadżer Transakcyjny w Dziale Rynków Kapitałowych Knight Frank.

Centrum Orląt to jeden z najbardziej rozpoznawalnych biurowców we Wrocławiu, usytuowany przy placu Orląt Lwowskich, nieopodal Dworca Świebodzkiego. Powstał w 2002 roku i od początku budził duże emocje w środowisku architektów. W tym samym roku otrzymał I Nagrodę w konkursie Dolnośląska Budowa Roku. Był jednym z pierwszych nowoczesnych budynków biurowych zrealizowanych po przemianach w 1989 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 17 600 m kw., z czego 13 700 m kw. w dotychczasowej koncepcji przypadało na biura.

Do końca 2019 roku biurowiec zajmowały spółki z Grupy Crédit Agricole, w tym w szczególności Europejski Fundusz Leasingowy, dla którego Centrum Orląt było główną siedzibą we Wrocławiu.

Po generalnym remoncie i modernizacji obiektu, nowy właściel planuje kontynuację funkcji biurowej.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora